AKTUÁLNE: Rusko už otestovalo vakcínu na vojakoch a chce ju predávať na svetovom trhu

  • Rusko plánuje ukončiť tieto klinické testy do konca budúceho mesiaca
  • Ruská federácia hlásila vyše 640 000 prípadov infekcie novým koronavírusom a vyše 9 000 úmrtí
AktualneSIU
  • Rusko plánuje ukončiť tieto klinické testy do konca budúceho mesiaca
  • Ruská federácia hlásila vyše 640 000 prípadov infekcie novým koronavírusom a vyše 9 000 úmrtí

Rusko sa už pripravuje na dodanie svojej vakcíny proti novému koronavírusu na svetový trh a ruská armáda v pondelok oznámila, že testy vakcíny medzi vojakmi – dobrovoľníkmi boli úspešné. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

„Neboli pozorované žiadne komplikácie ani vedľajšie účinky,“ napísali noviny ruskej armády Červená hviezda (Krasnaja zvezda).

Rusko plánuje ukončiť tieto klinické testy do konca budúceho mesiaca.

Rusko je pripravené zásobovať svetový trh

Minister zdravotníctva Michail Muraško cez víkend povedal, že Rusko sa pripravuje na predaj týchto vakcín a ďalších príslušných zdravotníckych zásob na celosvetovej úrovni.

„Rusko je pripravené zásobovať svetový trh prostriedkami priamej protivírusovej liečby vrátane liekov na cytokínovú búrku, testovacích systémov a očkovacích látok,“ povedal Muraško. Jeho vyjadrenia priniesla ruská štátna tlačová agentúra TASS.

Rusko sa v posledných mesiacoch ponáhľa s vývojom vakcíny na nákazu koronavírusom a so zlepšením liečebných metód, pretože má tretí najvyšší počet nakazených na svete po USA a Brazílii.

Epidemiológ: More znižuje silu koronavírusu, vírus v ňom neprežije

Ruská federácia hlásila vyše 640 000 prípadov infekcie novým koronavírusom a vyše 9 000 úmrtí priamo spojených s týmto vírusom. Najviac nových prípadov infekcie hlásila v pondelok Moskva (782), smrtnosť na COVID-19 je v Rusku 1,43 percenta.

Vo väčšine oblastiach Ruska platili ešte pred niekoľkými týždňami prísne obmedzenia pohybu ľudí (lockdown). Tieto opatrenia, ktoré ničili ekonomiku krajiny, boli v čase klesania počtu nakazených zrušené.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK