AKTUÁLNE: Situácia na demonštrácii sa vymkla spod kontroly. Polícia použila vodné delá

  • Na demonštrácii vypukli nepokoje
  • Polícia proti tisícom demonštrantom použila vodné delá
  • Demonštranti boli prevažne ultras a ultra pravicové strany a hnutia
  • Demonštrujú proti Matovičovi, vláde a opatrenia spojených s Covid-19
BeFunky-collage-16
  • Na demonštrácii vypukli nepokoje
  • Polícia proti tisícom demonštrantom použila vodné delá
  • Demonštranti boli prevažne ultras a ultra pravicové strany a hnutia
  • Demonštrujú proti Matovičovi, vláde a opatrenia spojených s Covid-19

AKTUALIZÁCIA:

Mikulec: Zhromaždenie ultras fanúšikov v čase pandémie bolo nanajvýš nezodpovedné

Sobotné zhromaždenie ultras fanúšikov v Bratislave v čase pandémie bolo nanajvýš nezodpovedné. Pre TASR to povedala Petra Friese z kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽANO) na sociálnej sieti uviedol, že demonštranti neujdú spravodlivosti. „Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, sa nájdu ľudia, ktorí nič z toho nerešpektujú,“ podotkol Mikulec. Demonštrácia, ktorá podľa neho nemá skutočný obsah a jej jedinou úlohou je provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť.

Na margo zásahov policajtov Friese priblížila, že vykonaniu služobného zákroku proti protestujúcim musí predchádzať zváženie jeho následkov. Mikulec doplnil, že nikto z demonštrujúcich nereagoval na výzvy polície, aby sa rozišli vzhľadom na vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, ktorý platí na Slovensku. Poďakoval zároveň policajtom za ich „fantastickú prácu“. „Nie, nenecháme sa vyprovokovať. Nepristúpime na ich primitívnu hru, keďže ich jediným cieľom je vyvolať roztržku a pobiť sa,“ hovorí minister. 

Friese zároveň pripomenula, že ak bol na zhromaždení účastník pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19 a nedodržal karanténu, dopúšťa sa trestného činu. Ultras fanúšikovia v sobotu protestovali pred Úradom vlády SR. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO), zároveň nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zasiahla proti nim polícia, ktorá použila slzný plyn a vodné delá.

Protesty v Bratislave neutíchajú, dokonca sa situácia zhrošuje. Tisícky protestujúcich sa zo stanice presunuli pred úrad vlády.

Na mieste protestu je aj polícia a ťažkoodenci.

AKTUÁLNE: V Bratislave zasahujú ťažkoodenci proti stovkám demonštrantom. Vykrikujú nadávky na premiéra

Pred úradom vlády začali niektorí z nich hádzať dymovnice a odpaľovať delobuchy. Ťažkoodenci sa postavili pred sídlo premiéra a demonštranti na nich hádzali pivá.

Na demonštrantov policajti použili slzný plyn. Po hádzaní kameňov bolo použité aj vodné delo, píšu o tom Aktuality.sk.

Protestujúci sa majú búriť proti pandemickým opatreniam, ktoré nariadil Matovič na tlačovke. Podľa premiéra by malo prejsť Slovensko celoplošným testovaním na koronavírus a prejsť tak ako sám Matovič povedal „hrobárovi z lopaty.“

Hromadne, bez rúšok

Protestujúci sa napriek epidemiologickým opatreniam vo vysokom počte skupinkujú, pričom mnohí na sebe nemajú žiadne rúško.

Pri protestoch sa hádžu flaše, odpaľujú delobuchy, snažia sa vylomiť vstupnú bránu pred budovou Úradu vlády Slovenskej republiky.

V úvode zhromaždenia vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady SR Peter Marček. Očakával sa tiež príchod priaznivcov strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Pred areál úradu vlády sa postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Policajti v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn. Na miesto už dorazilo aj špeciálne policajné auto, pomocou ktorého proti demonštrantom policajti použili aj vodné delo.

 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech