AKTUÁLNE: V Bratislave zasahujú ťažkoodenci proti stovkám demonštrantom. Vykrikujú nadávky na premiéra

BeFunky-collage-15
TASR/SIU

Krátko po usporiadaní tlačovky premiéra Igora Matoviča v hlavnom meste vznikli nepokoje. Stovky protestujúcich pochodujú centrom mesta a vykrikujú na premiéra nadávky.

Momentálne je pred hlavnou stanicou v Bratislave odhadom 400 ľudí, píše Denník N.

Protestujúci sa majú búriť proti pandemickým opatreniam, ktoré nariadil Matovič na tlačovke. Podľa premiéra by malo prejsť Slovensko celoplošným testovaním na koronavírus a prejsť tak ako sám Matovič povedal „hrobárovi z lopaty.“

Na mieste protestu je aj polícia. Zo stanice sa už presunuli pred úrad vlády.

Pred úradom vlády začali niektorí z nich hádzať dymovnice a odpaľovať delobuchy. Ťažkoodenci sa postavili pred sídlo premiéra a demonštranti na nich hádzali pivá.

Na demonštrantov policajti použili slzný plyn. Po hádzaní kameňov bolo použité aj vodné delo, píšu o tom Aktuality.sk.

Premiér pripúšťa svoju demisiu, ak sa plošné testovanie neuskutoční

Premiér Igor Matovič pripúšťa svoju demisiu, ak sa avizovaný plán plošného testovania obyvateľov krajiny v súvislosti s novým koronavírusom neuskutoční. Vyhlásil to dnes počas spomínanej tlačovej konferencie.

Som ochotný od toho upustiť, ale zároveň zvolím demisiu,“ povedal premiér. Považuje to za jediný spôsob, ako sa môže zastaviť krivka za situácie, keď kľúčový koaličný partner verejne spochybňuje ochranné opatrenia.

Matovič: Chystáme najväčšiu operáciu aká kedy na Slovensku bola

Obávam sa, že súčasné ochranné opatrenia tým pádom fungovať nebudú. Takéto pretestovanie nám v žiadnom prípade nemôže ublížiť, môže nám len a len pomôcť,“ uviedol premiér. Ako doplnil, ak by chcel na neho niekto vyvinúť tlak, možno aj z koalície, že sa touto cestou nepôjde a „budeme tu horko-ťažko dolovať chorých ľudí cez PCR testy“, tak on sa pod to nepodpíše.

Na Slovensku sa chystá plošné pretestovanie obyvateľov krajiny v súvislosti s ochorením COVID-19. Vláda sa na projekt pripravuje už tri týždne. Zatiaľ nie je jasné, či testovanie bude povinné alebo dobrovoľné.

 

Správu budeme ďalej aktualizovať.

Zdroje: Denník N, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech