AKTUÁLNE: Slovensko bude testovať tri víkendy po sebe, minieme 8 000 000 testov

  • Testovanie by malo prebiehať inak ako to októbrové
  • Ešte trikrát sa otestujeme a prídu Vianoce
antigénové testovanie koronavírus
TASR/Milan Kapusta
  • Testovanie by malo prebiehať inak ako to októbrové
  • Ešte trikrát sa otestujeme a prídu Vianoce

V priebehu troch decembrových víkendov sa má spraviť 8 000 000 testov. Krízový štáb odklepol tri kolá celoplošného testovania. Prvé kolo má byť cez víkend 5. a 6. decembra a zvyšné dve kolá ešte do Vianoc.

Plošné testovanie však bude vyzerať inak ako to, ktoré sme absolvovali minule. „Priebeh sa bude musieť modifikovať podľa klimatických podmienok, keďže vonku je nechutne,“ povedal premiér Igor Matovič na brífingu po rokovaní krízového štábu.

Predpokladám, že prvýkrát bude skríning a potom sa chceme zamerať na problematické mestá a obce,“ priblížil.

Sulík už nechce plošné testovanie, Matoviča v tom podporovať nebude

Predvianočné plošné testovanie by podľa premiéra malo byť povinné. Naznačili to výsledky dobrovoľného plošného testovania, ktoré sa uskutočnilo cez víkend. Matovič povedal, že s ministrom obrany Jaroslav Naďom (OĽANO) očakávali, že sa príde testovať zhruba tretina ľudí. „Bolo to niekde okolo 30 percent,“ poznamenal Matovič. Ako tvrdí, bol to test toho, či „dokážeme ísť v ústrety tým najťažším trom mesiacom, ktoré nás čakajú“.

„Z toho jednoznačne vyplýva, že robiť akékoľvek plošné testovanie postavené na dobrovoľnosti absolútnej by boli vyhodené peniaze,“ uzavrel premiér.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK