Slovensko sa zafarbuje na čierno, priprav sa na výrazné obmedzenia aj pre zaočkovaných

  • Od pondelka 18. októbra bude mapa Slovenska vyzerať horšie
  • Po novom máme 5 čiernych okresov, v nich sa budú zatvárať reštaurácie aj fitness centrá aj pre zaočkovaných
covid mapa
korona.gov.sk
  • Od pondelka 18. októbra bude mapa Slovenska vyzerať horšie
  • Po novom máme 5 čiernych okresov, v nich sa budú zatvárať reštaurácie aj fitness centrá aj pre zaočkovaných

Od pondelka, 18. októbra, začne platiť nové prerozdelenie okresov. Mapa je po novom tmavšia, okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Stará Ľubovňa, Bardejov a Svidník sú čierne. Informuje o tom COVID mapa zverejnená na korona.gov.sk.

V bordovej farbe sú okresy Skalica, Bytča, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Žiar nad Hronom, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Košice, Levoča, Sabinov, Stropkov, Humenné, Snina, Michalovce.

V červenej zóne sú okresy Senica, Malacky, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Hlohovec, Nitra, Levice, Zlaté Moravce, Žarnovica, Banská Štiavnica, Zvolen, Rimavská sobota, Poltár, Revúca, Rožňava, Spišská Nová Ves, Brezno, Banská Bystrica, Turčianske Teplice, Prievidza Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Martin, Poprad, Kežmarok, Gelnica, Prešov, Vranov nad Topľou, Trebišov, Sobrance a Lučenec.

Zvyšné okresy zostávajú v oranžovej farbe, zelený nie je žiaden.

Platné opatrenia

Ak je tvoj okres oranžový, rúško musíš nosiť v interiéri a na hromadných akciách aj v exteriéri. Von môžeš ísť kedy chceš, školy fungujú v podstate normálne, s karanténou pri objave nákazy, obmedzené sú do určitej miery len vysoké školy.

Ak si vysokoškolák, na prednášky v oranžovom okrese pôjde prezenčne 100 ľudí v „základe“, 400 ľudí OTP alebo 1 000, ak sú plne zaočkovaní. Na internáte budeš môcť byť len ak máš prezenčnú výučbu.

červenom okrese, alebo inak, 1. stupni ohrozenia je v interiéri povinný respirátor, teda nie rúško, ako v predošlých dvoch okresoch. Ten si však za rúško môžeš vymeniť v exteriéri, kde je jedno z nich povinné pri vzdialenosti ľudí do 2 metrov.

Školy sú stále otvorené. Vysoké školy majú prísnejšie opatrenia, 20 ľudí v „základe“, 40 študentov s OTP alebo 120, ak sú plne zaočkovaní. Na internáte môžeš byť, len ak chodíš prezenčne do školy.

bordovom okrese, alebo v 2. stupni ohrozenia je v interiéri povinný respirátor a v exteriéri musíš mať minimálne rúško, ak je od teba niekto vzdialený do dvoch metrov. Ak by vláda vyhlásila núdzový stav, bol by obmedzený aj tvoj pohyb či cestovanie.

Všetky platné opatrenia nájdeš na oficiálnej stránke Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky

zdroj: korona.gov.sk

zdroj: korona.gov.sk

zdroj: korona.gov.sk

zdroj: korona.gov.sk
Zdroj: korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK