AKTUÁLNE: Stačí priviesť seniora nad 70 rokov a zaočkujú aj teba. Ministerstvo dnes spustilo očakávanú novinku

  • Od dneška, 1. mája, je možné nechať sa zaočkovať ako sprievod seniora
  • Podmienkou je, aby mal senior aspoň 70 rokov a sprievod nad 18 rokov
  • Netreba sa ani registrovať a nemusí to byť ani tvoj príbuzný
očkovanie seniori dôchodcovia
TASR/AP Photo/Petr David Josek
  • Od dneška, 1. mája, je možné nechať sa zaočkovať ako sprievod seniora
  • Podmienkou je, aby mal senior aspoň 70 rokov a sprievod nad 18 rokov
  • Netreba sa ani registrovať a nemusí to byť ani tvoj príbuzný

Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že už oddnes sa môžu očkovať aj osoby, ktoré privedú seniora na očkovanie. Jedinou podmienkou je, aby senior mal nad 70 rokov a jeho sprievod nad 18 rokov.

OD DNES JE V PLATNOSTI MOŽNOSŤ OČKOVAŤ SA AKO SPRIEVOD SENIORA NAD 70 ROKOV 👵💉👴 Ľudia nad 18 rokov, ktorí budú…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Saturday, 1 May 2021

Sprievod sa nemusí nikam vopred registrovať, stačí registrovať seniora. Jeho sprievod sa zaregistruje priamo na mieste. Ministerstvo informuje, že nemusí ísť o rodinného príslušníka. Sprevádzajúca osoba dostane rovnakú vakcínu, ako senior.

Veľmi si vážime, že mnohí z vás očkovanie aktívne propagujete na sociálnych sieťach, pridávate vaše fotky, častokrát aj spoločné fotky s vašimi starými rodičmi. Ďakujeme, je to veľká pomoc,“ uvádza rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

O zámere očkovať sprievod seniorov informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. „Sľubujem si od toho to, že budú mladí ľudia presviedčať starších, aby sa šli zaočkovať spolu,“ povedal. 

Slováci opäť šokujú. Na inzerentnom portáli hľadajú seniorov, ktorých by mohli sprevádzať na očkovaní

Ešte pred spustením tejto možnosti sa našli Slováci, ktorí boli ochotní zaplatiť stovky eur za to, že budú môcť ísť na očkovanie ako sprievod. RTVS informuje, že na inzertnom portáli sa objavila ponuka, ktorá ponúkala sprievod starým rodičom.

„Budeme sprevádzať vašu babku/dedka na očkovanie a zaplatíme za to 100 €. Nás ako sprievod zaočkujú tiež,“ citovala RTVS inzerát jedného zo Slovákov, ktorí sa chceli podobným štýlom zaradiť medzi zaočkovaných.

Dáš sa zaočkovať ako osoba sprevádzajúca seniora na očkovanie, ak bude taká možnosť?

Keď RTVS pána z inzerátu skontaktovala, uviedol, že na jeho ponuke nevidí nič zlé, nakoľko chce zaočkovať manželku po pôrode. Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva pre televíziu uviedla, že podobné kroky síce nie sú v poriadku, no v tejto chvíli to zakázané nie je. Taktiež poprosila ľudí, aby systém nezneužívali.

Zdroje: MZVSR, RTVS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech