AKTUÁLNE: Sú známe výsledky testu pacienta s podozrením na juhoafrický variant koronavírusu

  • V nemocnici v Nitre zomrel pacient s podozrením na juhoafrickú mutáciu koronavírusu
  • V najbližších dňoch mal oslavovať 60-tku
  • Sekvenácia uňho napokon nepotvrdila juhoafrický variant koronavírusu
Aktualne SIU
TASR/Cecilia Fabiano/LaPresse via AP
  • V nemocnici v Nitre zomrel pacient s podozrením na juhoafrickú mutáciu koronavírusu
  • V najbližších dňoch mal oslavovať 60-tku
  • Sekvenácia uňho napokon nepotvrdila juhoafrický variant koronavírusu

Aktualizované 12. februára 20:07

Už sa vie, či mal „nitriansky pacient“ juhoafrický variant koronavírusu. Nový čas informuje, že sa u tohto pacienta, ktorý pobudol v Afrike, spomínaný variant koronavírusu nepotvrdil.

Podľa sprostredkovanej telefonickej informácie od virológa doktora Klempu sa u daného pacienta nepotvrdila juhoafrická ani britská mutácia koronavírusu. Pravdepodobne ide o variant pôvodného čínskeho vírusu. Oficiálna informácia ešte do FN Nitra neprišla,“ potvrdila denníku hovorkyňa fakultnej nemocnice Tatiana Kubinec.

Pacient s podozrením na mutáciu zomrel

V nemocnici v Nitre skonal pacient s podozrením na juhoafrickú mutáciu koronavírusu. Ako informuje portál TVNOVINY, muž sa mal nedávno vrátiť z Egypta. V týchto dňoch mal oslavovať aj jubilejné 60. narodeniny. Úmrtie potvrdila aj nemocnica. 

Pacient, u ktorého bolo podozrenie na africkú mutáciu ochorenia COVID-19, dnes, bohužial, zomrel. Ešte stále nie je potvrdené, o aký typ korona infekcie v jeho prípade išlo. K identite, stavu, ako aj priebehu ochorenia pacienta sa vyjadrovať nebudeme“, uviedla hovorkyňa nemocnice Táňa Kubinec. 

Doposiaľ nie je potvrdené o aký typ koronavírusu u pacienta išlo. Minister zdravotníctva, Marek Krajčí, pre televíziu JOJ však potvrdil, že v prípade podozrenia na nákazu novým kmeňom vírusu boli dostatočne dohľadané kontakty. „Tí pasažieri mali vyplnené e-hranice a na základe toho sa dotrasovali a mali by byť všetci v izolácií“, oznámil Krajčí. 

Zdroje: TVNOVINY, TV JOJ , NovýČas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech