AKTUÁLNE: Súd rozhodol o tom, či Vladimír Pčolinský poputuje do väzby

  • Súd už rozhodol
  • Pčolinský putuje do väzby
pčolinský
TASR/Jaroslav Novák
  • Súd už rozhodol
  • Pčolinský putuje do väzby

Denník N práve informoval, že riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský poputuje do väzby. Dôvodom je obava z možného ovplyvňovania svedkov a jeho pokračovanie v trestnej činnosti.

O väzbe rozhodoval sudca Ján Buvala, o jeho verdikte informoval prokurátor Peter Kysel.

Zadržaný bol vo štvrtok

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského vo štvrtok, 11. marca. Informoval o tom Denník N na svojej internetovej stránke. Dôvodom sú údajné podozrenia z korupcie.

Ako uviedol Denník N, zadržanie odsúhlasil aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Podľa spravodajského webu Aktuality.sk zadržanie Pčolinského súvisí s úplatkom právnika Zoroslava Kollára. Toho mala SIS odpočúvať a rozpracovávať. „Na pokyn nového šéfa SIS Pčolinského mali tieto aktivity údajne zastaviť a Zoroslava Kollára ďalej neriešiť,“ informovali Aktuality. Trestne stíhaného podnikateľa Zoroslava K. zobrali do väzby koncom októbra minulého roku v rámci akcie Víchrica

Televízia Markíza na svojom spravodajskom webe tvnoviny.sk uviedla, že Vladimír Pčolinský údajne vzal v tomto prípade úplatok 40-tisíc eur, ktorý si rozdelil aj s Borisom B. Televízia však dodala, že podľa ich informácií má Pčolinský na svedomí aj ďalšie skutky.

Podľa informácií televízie Joj súvisí zadržanie Pčolinského s výpoveďou Borisa B., ktorý bol jeho námestníkom a nedávno ho zadržala polícia. NAKA obvinila 2. decembra 2020 osem osôb v rámci akcie Judáš. Bol medzi nimi aj bývalý predstaviteľ SIS Boris Beňa.

AKTUÁLNE: Riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala NAKA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK