AKTUÁLNE: Sulík s Matovičom sa dohodli na pomoci pre zatvorené podniky. Až polovicu nájmu zaplatí štát

  • Koľko zľaví prenajímateľ, toľko preplatí štát. Môže to byť akékoľvek percento, ale maximum je 50 percent
Igor Matovič
FOTO: TASR/Dano Veselský
  • Koľko zľaví prenajímateľ, toľko preplatí štát. Môže to byť akékoľvek percento, ale maximum je 50 percent

Premiér Igor Matovič sa s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom dohodol na forme pomoci pre podnikateľov, ktorí museli zatvoriť svoje prevádzky a zároveň platiť nájom. Štát prispeje tým prenajímateľom, ktorí znížili svojim nájomcom sumy za prenájmy. 

Základné pravidlo je, že koľko zľaví prenajímateľ, toľko preplatí štát. Môže to byť akékoľvek percento, ale maximum je 50 percent,“ uviedol na tlačovej besede minister hospodárstva Richard Sulík.

Premiér Igor Matovič uviedol aj príklady, ako bude štátna pomoc vyzerať. Ak napríklad majiteľ budovy odpustí podniku 50% nájmu, štát mu preplatí 50%. Ak mu odpustí menej, napríklad 40 percent, tak štát preplatí 40 percent. „Ak prenajímateľ nemá také pochopenie a nezníži nájom vôbec, tak nájomca mu musí zaplatiť celú sumu rozloženú do splátok na 48 mesiacov. Počas tejto doby mu nesmie dať z nájmu výpoveď,“ hovorí premiér.

Sulík doplnil, že podnikatelia si túto výhodu môžu uplatniť aj na nasledujúce obdobie. „Ak mal podnik zatvorené šesť týždňov, tak si to môže uplatniť na nasledujúcich šesť týždňov,“ dodal.

❗️SKVELÉ SPRÁVY – KOĽKO PERCENT ZĽAVÍ Z NÁJMU PRENAJÍMATEĽ, TOĽKÝMI PERCENTAMI (TEDA AŽ DO 50 %) PRISPEJE ŠTÁT ✅Nebolo…

Gepostet von Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky am Dienstag, 19. Mai 2020

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech