AKTUÁLNE: Už len minimum ľudí infikovaných koronavírusom končí v nemocniciach. Druhá vlna je zrejme menej smrtelná

  • Nárast ľudí nakazených koronavírusom v Českej republike po piatkovom rekorde výrazne poklesol
  • Druhá vlna vyzerá byť menej smrtelná
Bez názvu
bloomberg/sreenshot
  • Nárast ľudí nakazených koronavírusom v Českej republike po piatkovom rekorde výrazne poklesol
  • Druhá vlna vyzerá byť menej smrtelná

Nárast ľudí nakazených koronavírusom v Českej republike po piatkovom rekorde výrazne poklesol. Najviac infikovaných je naďalej v hlavnom meste Praha a v Moravskosliezskom kraji, informovala v nedeľu webová stránka televíznej stanice Nova.

Za sobotu pribudlo dovedna 239 prípadov nákazy koronavírusom. Čísla zverejnilo české ministerstvo zdravotníctva. Počet obetí sa nezvýšil, nemocnice však prijali ďalších osem pacientov s chorobou COVID-19; celkove ich tam leží 116, z toho 22 v ťažkom stave. Aktívnych prípadov je 5285.

zdroj: bloomberg/screnshot

Z údajov ministerstva vnútra však vyplýva, že stále pokračuje klesajúci trend podielu hospitalizovaných pacientov na celkovom počte aktívnych prípadov, približuje TV Nova.

Zatiaľ čo na jar bolo hospitalizovaných 8-12 percent, teraz je to 2,29 percenta. Za posledné dva mesiace tento podiel nikdy neprekročil 3,76 percenta.
Miera infekcie koronavírusom v Európe opäť prudko rastie, ale súčasné údaje naznačujú, že choroba je stále menej smrtiaca.

Dôvodom môže byť zvýšené testovanie, lepšia ochrana domovov seniorov a starších ľudí. Hlavný dôvod znižujúcej sa úmrtnosti naprieč Európou je zvýšená miera testovania, ktorá dokáže odchytiť väčšie množstvo prípadov. Taktiež k tomu prispieva aj to, že ľudia už poznajú príznaky a vedia sa sami v skoršom čase odizolovať od zvyšku spoločnosti. Netreba zabúdať, že infikovaných je čoraz viac mladých ľudí, ako tomu bolo v prvej vlne, ktorí chodia do barov, na diskotéky a úmrtnosť u mladých ľudí je výrazne nižšia, čo prispieva k zníženiu celkových čísiel.

Posledný dôvod je zlepšujúca sa zdravotná starostlivosť. V nemocniciach dnes už lepšie vedia ako tlmiť prejavy choroby.

zdroj: bloomberg/screenshot
Zdroje: TASR, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech