AKTUÁLNE: V Bratislave tento rok nebudú vianočné trhy. Museli ich zrušiť

  • Bratislava pristúpila k zrušeniu obľúbených vianočných trhov
  • Dôvodom je pandémia nového koronavírusu
vianoce
TASR/Štefan Puškáš
  • Bratislava pristúpila k zrušeniu obľúbených vianočných trhov
  • Dôvodom je pandémia nového koronavírusu

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v centre Bratislavy tento rok nebudú. Rozhodol o tom bratislavský magistrát ako ich organizátor vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu s pandémiou nového koronavírusu a najnovšie protiepidemické opatrenia.

„Ak by aj druhá vlna pandémie začala ustupovať a protiepidemické opatrenia sa postupne zjemňovali, je jasné, že do konca novembra, keď vianočné trhy tradične otvárame, sa situácia nezmení natoľko, aby bolo opäť možné organizovať podujatia, na ktorých sa v relatívne blízkom kontakte stretávajú tisíce obyvateľov a návštevníkov,“ zdôvodnilo svoje rozhodnutie hlavné mesto.

Magistrát však avizuje, že aj napriek tomu plánuje priniesť do ulíc Bratislavy vianočnú atmosféru bezpečným spôsobom a pri opatreniach, ktoré vtedy budú platiť.

Štát dnes vyhlásil núdzový stav pre celú krajinu. Čo toto nariadenie obnáša?

Vianočné trhy v centre Bratislavy sa konajú aj na Hviezdoslavovom námestí. Organizuje ich mestská časť Staré Mesto. Miestny úrad uviedol, že si chce ešte počkať na konkrétne znenie opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, respektíve Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave. „Podľa toho sa definitívne rozhodneme,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Vianočné trhy v centre Bratislavy každoročne prilákajú tisíce domácich i zahraničných návštevníkov. Zvyčajne trvajú mesiac, zhruba od konca novembra do Vianoc.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech