AKTUÁLNE: V strategickej Atómovej elektrárni mali zamestnanci pozitívne testy na koronavírus

  • Výroba a dodávka elektriny nie je ohrozená. Slovenské elektrárne už prijali prísne pandemické opatrenia
Bez názvu
  • Výroba a dodávka elektriny nie je ohrozená. Slovenské elektrárne už prijali prísne pandemické opatrenia

Dvaja zamestnanci Atómovej elektrárni Bohunice V2 mali pozitívne testy na vírus SARS-CoV-2. Výroba a dodávka elektriny nie je podľa hovorkyne Slovenských elektrární Oľgy Bakovej ohrozená. „Všetky priestory, v ktorých sa zamestnanci pohybovali, boli okamžite vydezinfikované a boli prijaté i ďalšie sprísnené opatrenia. Pozitívne testovaní sú zamestnanci údržby a správy zariadení, výroba a dodávka elektriny nie je ohrozená,“ uviedla pre agentúru SITA Baková.

Slovenské elektrárne v zmysle interného pandemického plánu pristúpili k testovaniu všetkých, ktorí mohli prísť s týmito dvoma zamestnancami do styku. „Prijali sme ďalšie opatrenia na minimalizáciu rizika prenosu ochorenia na ďalšie osoby,“ konštatovala Baková.

Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádzajú na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava v Jaslovských Bohuniciach. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s tlakovodnými reaktormi typu VVER 440/V-213, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985. Od roku 2000 na dvoch blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 mil. eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 505 megawattov na každom bloku. Predpokladaná prevádzková životnosť 3. a 4. bloku je 60 rokov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK