V Žiline sa vykoľajil vlak. Doprava je momentálne skomplikovaná

  • Zamestnanci ŽSR zisťujú rozsah nehodovej udalosti
  • Železničná doprava na trase Žilina - Čadca je aktuálne zastavená
Vykoľvajený vlak pri Žiline
Facebook/Polícia Slovenskej republiky
  • Zamestnanci ŽSR zisťujú rozsah nehodovej udalosti
  • Železničná doprava na trase Žilina - Čadca je aktuálne zastavená

Na železničnej stanici v Žiline sa v stredu dopoludnia vykoľajil vlak SuperCity Pendolino smerujúci z Prahy do Košíc. Železničná doprava na trase Žilina – Čadca je aktuálne zastavená, premáva náhradná autobusová doprava. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

„Momentálne sú na mieste zamestnanci ŽSR, ktorí zisťujú rozsah nehodovej udalosti,“ dodala hovorkyňa.

Vykoľajenie vlaku v Žiline obmedzilo podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko vlakovú dopravu aj smerom z a do Česka. Odrieknutý v úseku Čadca – Žilina bol napríklad vlak smerujúci z Prahy do Žiliny či vlak, ktorý smeroval opačne, zo Žiliny do Prahy.

„Momentálne sú na mieste zamestnanci ŽSR, ktorí zisťujú rozsah nehodovej udalosti,“ dodala hovorkyňa. Pri udalosti sa nikto nezranil, uviedol pre TASR hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč. „Asi 150 cestujúcich využilo vlak Ex605 do Košíc. Presná príčina udalosti sa vyšetruje, pravdepodobne prišlo k chybe na výhybke,“ podotkol.

Kováč vysvetlil, že k vykoľajeniu predného podvozku prvého vozňa súpravy Vykoľajenie vlaku v Žiline obmedzilo podľa informácií ZSSK vlakovú dopravu aj smerom z a do Česka. Odrieknutý v úseku Čadca – Žilina bol napríklad vlak smerujúci z Prahy do Žiliny či vlak, ktorý smeroval opačne, zo Žiliny do Prahy.

Dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. Na sociálnej sieti o tom informovala žilinská krajská polícia. „Na mieste vykonávame prvotné procesné úkony,“ doplnili policajti.

Na čo najskoršom sprejazdnení železničnej trasy medzi Čadcou a Žilinou, kde sa dopoludnia vykoľajil vlak, sa intenzívne pracuje. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová. Aktuálne je podľa jej slov v prevádzke variantná cesta na Čadcu, v niektorých úsekoch pretrváva náhradná autobusová doprava.

„Momentálne sú meškania na dotknutých trasách v rozmedzí 20 až 30 minút, preto poprosíme cestujúcu verejnosť o zhovievavosť. Od rána sú na mieste zamestnanci ŽSR, ktorí zisťujú rozsah nehodovej udalosti a pracujú na čo najskoršom odstránení a sprejazdnení trasy,“ podotkla hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá