AKTUÁLNE: Žltý vlak z Bratislavy do Chorvátska bude premávať každý deň. Záujem o lístky je enormný

  • Spoločnosť RegioJet už predala do Chorvátska spolu takmer 30 000 lístkov
  • Po novom bude vlak premávať každý deň, nie trikrát do týždňa
TASR/Štefan Puškáš, Pixabay/pexels
  • Spoločnosť RegioJet už predala do Chorvátska spolu takmer 30 000 lístkov
  • Po novom bude vlak premávať každý deň, nie trikrát do týždňa

O cestu do Chorvátska vlakom je obrovský záujem. Svedčí o tom aj počet predaných lístkov na spoj, ktorý prevádzkuje spoločnosť RegioJet. Celkovo sa ich predalo približne 30 000. Tento vlak pritom ešte ani nepremáva, začne až 30. júna.

Vlak, ktorý začína v Prahe, prechádza cez Bratislavu a končí v chorvátskom meste Rijeka, bude od začiatku premávať trikrát týždenne. Pre veľký záujem však RegioJet plánuje vypraviť tento spoj každý deň. „Od 11. 7. bude kvôli veľkému záujmu zo strany cestujúcich spoj v prevádzke denne,“ povedal pre Startitup.sk hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Bolťáci nechcú povedať, koľko kolobežiek ľudia zničili a pokradli. Pracujú na novom systéme parkovania

RegioJet začal s predajom lístkov na tento vlak 9. júna a množstvo Slovákov a Čechov zaujala aj nízka cena. Sedadlo stojí od 22 eur, lôžko 30 eur. Vlak bude premávať ako nočný spoj s dvanástimi vozňami a s kapacitou 560 miest.

Vlaky pôjdu z Prahy cez Pardubice, Brno, Břeclav, Bratislavu a slovinskú Ľubľanu a spoj končí v meste Rijeka.

zdroj: RegioJet

Cesta vlakom medzi Prahou a Rijekou má podľa plánu trvať približne 14 hodín 40 minút. Z Prahy bude odchádzať o 17:20, z Bratislavy predbežne o 21:15 a do Rijeky by mal prísť okolo 8:00, opačne pôjde z Rijeky o 18:00 s plánovaným príchodom do Prahy o 8:42.

Cestujúci budú mať v Rijeke k dispozícii nadväzujúce autobusové spoje do takmer tridsiatich destinácií na chorvátskom pobreží Jadranského mora, napríklad, Opatija, Pula, Rovinj, Poreč, Crikvenica, Zadar, Biograd, Omiš, Makarska, Gradac, Šibenik Primošte, Trogir či Split. 

Zdroj: RegioJet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech