Akú máš šancu so svojou crowdfundingovou kampaňou? Geniálny nástroj ti to vypočíta!

  • Na stránke crowdfunding.io nájdeš vynikajúci nástroj, ktorým si môžeš odmerať, aké máš šance na úspech v kampani.
Screen Shot 2016-05-23 at 09.35.39
  • Na stránke crowdfunding.io nájdeš vynikajúci nástroj, ktorým si môžeš odmerať, aké máš šance na úspech v kampani.

Systém vytiahol podrobné štatistiky z Kickstarteru, Indiegogo a serveru GoGetFunding a na základe rôznych algoritmov vyhodnocuje tvoje šance. Na jednu stranu sa to môže zdať ako zábavka, na druhú stranu sú jednotlivé otázky skvelou sebareflexiou na to, ako by mala crowdfundingová kampaň vyzerať v porovnaní s tou tvojou.

Screen Shot 2016-05-23 at 09.41.16

Slováci majú s crowdfundingom problém – skutočne úspešných kampaní je mizivé percento a keď jednotlivé kampane sledujeme, máme často pocit, že ich autori nemajú tušenia, čo má kvalitná crowdfundingová kampaň obsahovať a aj nápady sú často reálne nepoužiteľné. Práve tento nástroj ti síce štatisticky vypočíta, koľko by si mohol teoreticky naraisovať peňazí, odporúčam ti však pozastaviť sa pri každej otázke a zostaviť svoju kampaň tak, aby si na každú z nich vedel odpovedať pozitívne.

Štatistiky nie sú všetko, crowdfunding je z veľkej časti aj o šťastí – ak sa raz dostaneš do médií, je to zvyčajne ten najdôležitejší faktor celého úspechu. Aby si sa tam ale dostal, musíš pripraviť naozaj špičkovú kampaň. A na to sa môžeš inšpirovať práve na crowdfunding.io.

Screen Shot 2016-05-23 at 09.41.27

zdroj, zdroj fotografií: crowdfunding.io

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech