Aký zákaz vychádzania? Partie ľudí a otvorené krčmy. V Bratislave sa zapíja negativita testu

  • Podniky v bratislavských Dlhých dieloch sú otvorené už dnes
  • A to napriek zákazu vychádzania, ktorý by mal platiť až do pondelku
  • Policajti hrozia vysokou pokutou
BeFunky-collage-5
SIU
  • Podniky v bratislavských Dlhých dieloch sú otvorené už dnes
  • A to napriek zákazu vychádzania, ktorý by mal platiť až do pondelku
  • Policajti hrozia vysokou pokutou

Reštaurácie sa už týždeň prispôsobujú reštrikciám lockdownu, ktoré by dnes ešte stále mali trvať. Zákaz vychádzania totižto trvá od 24. októbra do 1. novembra, v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, a teda je možné sa slobodne pohybovať medzi 01.00 až 05.00 ráno.

Edit redakcie: To sa však viacerí ľudia snažili obísť už dnes. Podľa zdrojov, ktoré kontaktovali redakciu, podniky v bratislavských Dlhých dieloch sú otvorené už dnes a to napriek zákazu vychádzania, ktorý by mal platiť až do pondelku. Redakciu kontaktovali dotknuté prevádzky, ktoré tvrdia nasledovné: “Naša prevádzka je predajná vina, čo znamená, že otvorená byť môže, rovnako podľa usmernenia z úradu regionálneho zdravotníctva, prevádzky byť zatvorené ani nemuseli (cely týždeň sme mali otvorené), len ľudia k nám na základe zákazu prísť nemali. Rovnako tomu nebolo ani včera, všetci zákazníci dostali tovar takeaway, čo znamená, že si ho mali vziať a ísť domov. To, že porušili zákaz, nevypovedá o prevádzke, ale o rešpektovaní zákazu obyvateľmi. Všetci boli upovedomení, že nápoje si berú na vlastné riziko, nakoľko im hrozí pokuta. Do prevádzky vstupovali po jednom a v rúšku.“

 

zdroj: SIU

Halloween počas lockdownu

Mladí ľudia sa budú pravdepodobne po obdržaní negatívnych testov chcieť stretnúť a „boj nad koronavírusom“ osláviť. 

Treba však nezabúdať na to, že porušenie zákazu vychádzania sa stále trestá finančnými postihmi až do výšky 1000 eur. 

zdroj: SIU

Policajti budú kontrolovať certifikáty a povinnú karanténu náhodne, ale aj cielene. Po rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec. Na Slovensku bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00 celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok testu. Ak bude mať niekto pozitívny výsledok, odchádza do domácej desaťdňovej karantény.

Stále platí povinnosť, že keď niekto chce ísť do práce po testovaní, bude sa musieť preukázať negatívnym testom,” uviedol šéf rezortu vnútra s tým, že to tak bude aj v prípade obchodov a prevádzok. Doplnil, že je na prevádzkach, aby si nastavili kontrolný režim.

zdroj: SIU

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech