Alkohol, drogy, bitky. Objavili sa nové dôkazy o tom, čo sa dialo na bývalom družstve v Miloslavove

  • Objavili sa nové informácie o skupine detí v Miloslavove
  • Polícia dnes vyhlásila, že o existencii detského gangu nemá žiadnu vedomosť
  • Videá, ktoré sa šíria internetom, však dokazujú niečo iné
  • Objavili sa nové informácie o skupine detí v Miloslavove
  • Polícia dnes vyhlásila, že o existencii detského gangu nemá žiadnu vedomosť
  • Videá, ktoré sa šíria internetom, však dokazujú niečo iné

V prípade zbitého dievčaťa z Miloslavova sa objavili ďalšie informácie a dôkazy. Majú dokazovať to, že v skupine mladistvých sú drogy a alkohol bežnou súčasťou zábavy. Navyše sa objavili aj videá, na ktorých sú zachytené ďalšie bitky. 

Kým polícia vyhlásila, že o existencii detského gangu nemá žiadnu vedomosť, TV Noviny prišli s informáciami, že nedávny medializovaný incident nebol ojedinelý. Redakcia Startitup má taktiež k dispozícii videá, ktoré zachytávajú to, čo sa v Miloslavove dialo. S ohľadom na citlivosť prípadu a na maloleté osoby ich nebudeme zverejňovať. 

Bitky si nahrávali na mobil

Svedkovia tvrdia, že skupina detí si bitky nahráva na mobil a zabáva sa. Na tom istom družstve, kde sa odohrala tragická udalosť 11-ročného dievčatka, mala minulý rok zaútočiť tiež skupina tínedžerov na 15-ročné dievča. Ako uvádzajú TV Noviny, chceli ju zhodiť z posedu a dostala aj pár faciek.

Tento čin si skupina deti mala opäť nahrávať na mobil. „Vyrovnám ti tvár a budeš normálne vyzerať,“ hovorí agresorka vo videu obeti hneď po tom, ako jej dá facku. Mama napadnutej údajne kontaktovala políciu, tá však vraj prípad odmietla riešiť. 

„Neevidujem žiadne podanie od občanov uvedenej obce, ktoré by sa týkalo detského gangu,“ povedal pre TV Noviny policajný hovorca. To isté tvrdili v dnešnom vyhlásení na sociálnej sieti, o ktorom sme ťa už informovali. 

Fakty o útoku

Polícia pred pár hodinami zverejnila fakty týkajúce sa útoku na maloletú osobu. V príspevku uviedli, že konajú od prvého momentu, kedy sa o prípade dozvedeli. Obvinenie z lúpeže je podľa ich slov prvým krokom vo veci. 

Zároveň vyzývajú ľudí, ktorí disponujú dôkazmi o trestnej činnosti páchateľov, aby ich poskytli polícii. V opačnom prípade daná osoba páchateľov chráni.

Podobne to je aj so zverejňovaním dôkazov. Tie podľa informácií polície pomáhajú páchateľom pri príprave taktiky na ich obhajobu. V príspevku taktiež uviedli, že políciu nezaujíma, kto je koho príbuzný. Narážajú tým na informácie, že matka dievčaťa, ktoré malo útočiť, má byť policajtkou.

O tom, čo sa dialo na bývalom družstve v Miloslavove, sme ťa dnes informovali. Písali sme aj o tom, ako reagoval otec dievčaťa, ktoré bolo na videu zachytené pri obeti a viacerými ľuďmi bola označená za hlavnú aktérku násilností. 

Prípad sa dotkol množstva ľudí, rieši ho polícia, známe osobnosti, ale aj bežní Slováci. Najnovšie budú situáciu riešiť aj politici, konkrétne branno-bezpečnostný výbor NRSR. Informoval o tom poslanec Gábor Grendel. 

Otrasný prípad šikanovania 11-ročného dievčaťa z Miloslavova prerokujeme na najbližšom, mimoriadnom branno-bezpečnostnom…

Posted by Gábor Grendel on Thursday, January 6, 2022

 

Ak máš k dispozícii dôkazy, ktoré by pomohli objasniť prípad, bezodkladne kontaktuj políciu. Ak si sa stal obeťou šikany alebo iného druhu násilia, neboj sa vyhľadať pomoc. Kontaktovať môžeš napríklad IPčko alebo linku detskej istoty na čísle 116 111

Zdroje: TV Noviny , Facebook/Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie