Amber Heard nechcú vidieť v Aquamanovi už 4 milióny ľudí, v petícii vysvetľujú prečo

  • Petíciu o odstránení Amber Heard z filmu Aquaman 2 podpísali milióny ľudí
  • Dôvodom je domáce násilie
  • Jej obsadenie by vraj bolo problematické
amber heard a johny depp
Facebook/Life & Style Weekly, Facebook/GHG - geekshavegame.com
  • Petíciu o odstránení Amber Heard z filmu Aquaman 2 podpísali milióny ľudí
  • Dôvodom je domáce násilie
  • Jej obsadenie by vraj bolo problematické

Súdny proces, v ktorom sa proti sebe postavili Johnny Depp a Amber Heard, so zatajeným dychom sleduje celý svet. Deppovi fanúšikovia sa však odmietli nečinne prizerať a založili online petíciu, v ktorej žiadajú odstránenie Heard z role Mery v očakávanom pokračovaní filmu Aquaman. Zakladateľom sa podarilo vyzbierať milióny podpisov.

Ostro sledovaná petícia

Amber Heard zahviezdila v DC snímku Aquaman ešte v roku 2018. Po boku Jasona Momou stvárnila Meru, ktorá bola jednou z hlavných postáv tohto filmu. Za jej herecký výkon si podľa portálu Yahoo vyslúžila rovných 5 miliónov amerických dolárov. Pre úspešnosť snímku sa tvorcovia rozhodli aj pre pokračovanie, v ktorom si Heard mala opäť zahrať.

Avšak, situácia sa v priebehu ostro sledovaného súdneho procesu drasticky zmenila a rola Heard v druhom Aquamanovi je ohrozená. Na vine sú podľa portálu The Independent skutočnosti, ktoré počas procesu vyplávali na povrch, ale aj obrovská angažovanosť fanúšikov.

Petícia bola založená ešte v roku 2020. V tom čase však nezískala príliš veľa pozornosti. Verejnosť zaujala až po odštartovaní súdneho procesu v apríli tohto roku. Stačil jeden necelý mesiac petícia na stránke change.org ju podpísali milióny ľudí. K 3. máju sa mohla popýšiť neuveriteľnými 3 miliónmi podpisov. V tejto chvíli je podpisov ešte o viac ako milión viac. 

Príde o rolu?

Zo začiatku sa však zdalo, že obrovská snaha fanúšikov nebude mať na finálny produkt príliš veľký dopad, píše Yahoo. To aspoň tvrdil producent filmu Peter Safran.

Nemyslím si, že budeme vôbec reagovať na tento, úprimne, čistý nátlak od fanúšikov,“ vyjadril sa. „Musíte spraviť to, čo je pre film najlepšie. Máme pocit, že ak sa na plátno vracia aj hviezda filmu, aj jeho režisér, mala by sa vrátiť aj Amber.

Zdá sa však, že postupom času sa postoj štúdia Warner Bros zmenil, čo potvrdzujú aj slová samotnej Heard v jednom z jej súdnych výstupov. „Naozaj som bojovala za to, aby som vo filme mohla ostať,“ povedala herečka. „Dali mi do rúk novú verziu scenáru, z ktorej odstránili všetky akčné scény so mnou. V podstate vystrihli veľkú časť mojej role vo filme,“ sťažuje sa Heard.

aquaman amber heard
zdroj: Twitter/IGN

Ak ti chýba kontext a zaujímaš sa o spomínaný súdny proces, jeho zhrnutie si môžeš prečítať aj v našom článku.

Petícia sa však začiatkom mája vôbec nezastavila. Práve naopak, len prednedávnom dosiahla 4 milióny podpisov a v čase písania tohto článku sa číslo blíži ku hranici 4,5 milióna. 

Romantizovanie násilníka

Stránka petície na change.org ponúka aj obsiahle odôvodnenie vzniku petície a mnoho obvinení uznesených na osobu Amber Heard. Change.org tvrdí, že Heard je v podstate usvedčená z domáceho násilia. Ďalej pripomína konkrétne činy, ktorých sa mala Heard dopustiť.

Amber Heard udrela svojho vtedajšieho manžela päsťou do tváre, dvakrát,“ pripomína petícia. Ďalej spomína aj prípad, v ktorom mala Amber „roztrieštiť Johnnyho prsty fľašou vodky, pričom musel byť jeden z prstov chirurgicky pripojený späť“. Stránka zároveň upozorňuje, že jazvu z tohto incidentu bude mať Depp na svojom tele „do konca života“.

heard depp
zdroj: TASR/AP

Petícia svoje tvrdenia podporuje aj prípadom ešte z roku 2009, v ktorom sa mala dopustiť podobnej formy domáceho násilia na svojej bývalej partnerke Tasya Van Ree, čo vraj dokazuje „opakovaný vzorec násilia páchaného Amber Heard“.

Na konci vyjadrenia zakladatelia petície píšu, že jediným správnym krokom pre DC a Warner Bros je Heard kompletne odstrániť zo snímku Aquaman 2, keďže je „preukázateľne domácou násilníčkou“. Ďalej pripomínajú, že ignorovanie tejto snahy by znamenalo „ignorovanie všetkých obetí domáceho násilia“ a že ponechanie si Amber Heard vo filme by bolo „romantizáciou násilníka“.

Niektorým fanúšikom je už taktiež jasné, kto by mal namiesto Heard stvárniť postavu Mery. Svoju pozornosť mnohí z nich otočili na Deppovu právničku Camille Vasquez, ktorá si už stihla vyslúžiť vlastnú, aj keď menšiu petíciu, informuje News 18. Tá vyzbierala niečo vyše 1 000 podpisov.

Zdroje: The Independent, Yahoo Entertainment, Chnage.org, News 18

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá