• Štvrťfinále proti USA nevyšlo, prehrali sme ho rozdielom triedy
  • Výhra nad Ruskom aj vyrovnaný zápas so Švédskom ukázali, že naša reprezentácia má nádej
Slovensko Slováci hokej
TASR/ Jaroslav Novák

Náš prvý vyraďovací, štvrťfinálový zápas po dlhých rokoch, naposledy v roku 2013, naši reprezentanti nezvládli a podľahli Američanom 1:6.

Rozhodujúcou sa ukázala hneď prvá tretina, v ktorej sme inkasovali tri góly. V druhej tretine síce náš najlepší strelec Peter Cehlárik znižoval na 1:3, no k lepšiemu výsledku sme sa už nedostali a ďalšie góly pribúdali len do našej brány.

Trochu diskutabilným opäť ostali rozhodnutia rozhodcov, ktorí nám podľa komentátorov či napríklad bývalého reprezentačného brankára Jaroslava Lašáka zobrali zopár presilových hier, ktoré nás mohli vrátiť do zápasu, ale to na konečnom výsledku už nič nezmení.

Slováci tak na majstrovstvách sveta končia vo štvrťfinále, no napriek trom vyšším prehrám – proti Švajčiarsku, Českej republike a USA – tento tím ukázal, že naša reprezentácia nie je až tak úplne odpísaná, ako si mnohí mysleli po konci kariéry hviezdnej generácie Gáborik, Hossa, Demitra…

Výhra nad Rusmi, vyrovnaný zápas proti Švédom, ale aj ďalšie dobre odohrané zápasy, k tomu sympatické výkony viacerých veľmi mladých hráčov, prekvapovali odborníkov a dávajú Slovákom istú nádej, že v budúcnosti ešte môžeme na majstrovstvách sveta zamiešať kartami.

Ako hodnotíš výkon slovenskej reprezentácie na týchto majstrovstvách sveta?