Americké bistro v centre Košíc láka na priestory v retro štýle, chutné hamburgery či milkshaky

  • Bistro ťa prenesie do zlatej éry 50-tych rokov v Amerike
  • Ďalšia prevádzka má vzniknúť už budúci rok aj v Prešove
BeFunky-collage (1)
haileys.sk
  • Bistro ťa prenesie do zlatej éry 50-tych rokov v Amerike
  • Ďalšia prevádzka má vzniknúť už budúci rok aj v Prešove

Pravá chuť Ameriky v centre Košíc. Tento slogan nájdete na stránke amerického bistra Hailey’s, ktoré sa stalo vyhľadávaným gurmánskym zážitkom nielen pre domácich, ale i pre cudzincov. O tom svedčia aj americké doláre v menu ako náhrada európskej meny či milý personál v bodkovanom oblečení. Atmosféru dotvára dobrá hudba, chutné jedlo, nápoje a závan nostalgických retro 50-tych rokov.

zdroj: haileys.sk

Ako sa zrodila myšlienka vybudovania amerického bistra Hailey’s?

Hailey’s vzniklo kvôli láske, a to rovno v niekoľkých sférach, keďže milujeme dobré burgre, kvalitné mäso a chute, ktoré ešte nikto iný nemá. Názov nevznikol len tak náhodou. Hailey je naša dvojročná dcéra a keďže sme s ňou cestovali kade-tade po svete, tak dostala aj také internacionálne meno. Keď prišla myšlienka, že by sme chceli priniesť niečo zo starej dobrej Ameriky do Košíc, tak názov bol hneď jasný.

Bistro vzniklo len tento rok.  Prečo ste sa rozhodli prísť na trh s vlastnou značkou, čo vás k tomu inšpirovalo?

Určite chuť tvoriť niečo nové, mať miesto kde sa môžeme vyblázniť s detailmi a „odpáliť“ chuťové poháriky ľuďom.

zdroj: haileys.sk

V súčasnosti sa všade preferuje slovenská tvorba. Prečo ste sa rozhodli ísť iným smerom a staviť na americkú kuchyňu a priestory v retro štýle?

Pozerali sme sa na to z hľadiska toho, čo nám v Košiciach chýba. Aký typ hamburgerov, aká atmosféra, aký zážitok, jednoducho to, čo vieme priniesť na trh my.

Sú vaše hamburgery, hranolčeky a mliečne kokteily odlišné od iných prevádzok povedzme napr. McDonald’s?

Neideme cestou fast foodov. Všetko si pripravujeme sami na prevádzke, a to od majonéz až po domáce hranolčeky či cibuľové krúžky.

Ponúkate klasické americké jedlá alebo máte v ponuke aj niečo typicky slovenské?

Máme slovenské ingrediencie – čerstvú zeleninu do burgrov a čerstvé ovocie do milkshakov. Menu rovnako, ako aj interiér, chceme ponechať v čisto americkej atmosfére.

Máte nejakú špecialitu, ktorá si získala priazeň zákazníkov?

Jednoznačne milkyway milkshake a Hailey’s burger.

O aké konkrétne jedlá je najväčší záujem?

Ľudia milujú raňajky na večeru, keď si u nás cez víkend môžu dať až do druhej rána lievance, wafle alebo vajíčka. Najväčší záujem je určite o burgre a milkshaky, ktoré si ľudia zamilovali, tak ako my.

Zaujímavý je aj priestor bistra v retro štýle či servírky, ktoré vyzerajú ako z amerického filmu. Ako ste prišli na nápad všetko zladiť do podoby, aby to dobre vyzeralo aj chutilo?

Je to určite spôsobené najmä cestovaním, skúsenosťami a inšpiráciou z Ameriky.

Orientujete sa len na domáci trh alebo i na zahraničie?

Denne k nám príde tak 30-40% turistov, ktorí buď žijú v Košiciach alebo sú tam na dovolenke. Keď k nám prídu Američania a pýtame sa ich na názor, tak zakaždým počujeme, že je to oveľa lepšie ako v Amerike. To nás veľmi teší, pretože sa snažíme prísť každému na chuť. Každého jedného človeka, ktorý k nám príde, chceme preniesť do zlatej éry 50-tych rokov v Amerike.

🇺🇸 Pocit ako zo starých amerických retro filmov, dobrá hudba a milkshake, na ktorý sa každý vracia. 🍓 Do Košíc prišlo to…

Gepostet von Hailey's am Montag, 15. Juli 2019

Ako sa snažíte zviditeľniť?

Keďže to bola v Košiciach novinka a ľudia sú zvedaví, tak sme na reklamu veľmi netlačili. Snažíme sa robiť pravidelné súťaže na Facebooku a Instagrame. Máme nachystanú jednu veľkú reklamu, ktorá určite poteší nového i stáleho zákazníka.

Koľko peňazí ste už investovali do reklamy a predaja?

Neustále pridávame a vylepšujeme detaily či už na prevádzke, v kuchyni alebo v reklame. Máme mnoho ďalších nápadov, na ktorých pracujeme a pomaly sa dostávajú von.

Chcete rozšíriť svoju prevádzku aj do iných slovenských miest?

Rozhodne, od budúceho roka nás nájdete už aj v Prešove.

zdroj: haileys.sk

Ako ľudia reagujú na vaše bistro? Dokáže sa presadiť takýto podnik na východnom Slovensku?

Chce to trpezlivosť, pretože nič nie je hneď. Za tak krátky čas sme si nazbierali veľa verných zákazníkov. Tých sa nepýtame čo si dajú na jedenie, ale či si dajú to, čo vždy.

Aké novinky chystáte do budúcna?

Noviniek sa chystá veľa, či už to budú nové jedlá, nápoje alebo dekorácie. Túto tému však zatiaľ necháme zatvorenú, keďže to chystáme ako prekvapenie.

zdroj: haileys.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech