Americký bývalý pilot tvrdí, že jeho stíhacia letka pozorovala UFO denne. Považuje ho za bezpečnostnú hrozbu

  • Bývalý poručík amerického námorníctva Ryan Graves tvrdí, že on a jeho stíhacia letka každodenne pozorovali UFO
  • Graves tvrdí, že detegovali neidentifikované lietajúce objekty dva roky, počnúc rokom 2015
  • Bývalý pilot uviedol, že má obavy a objekty nazval hrozbou pre národnú bezpečnosť
  • Pentagón priznal existenciu takzvaných neidentifikovaných vzdušných javov alebo UAP
F-16 UFO
SITA/Unsplash, Aijaz Rahi, Albert Antony
  • Bývalý poručík amerického námorníctva Ryan Graves tvrdí, že on a jeho stíhacia letka každodenne pozorovali UFO
  • Graves tvrdí, že detegovali neidentifikované lietajúce objekty dva roky, počnúc rokom 2015
  • Bývalý pilot uviedol, že má obavy a objekty nazval hrozbou pre národnú bezpečnosť
  • Pentagón priznal existenciu takzvaných neidentifikovaných vzdušných javov alebo UAP

Bývalý poručík amerického námorníctva Ryan Graves tvrdí, že on a ďalší členovia jeho stíhacej letky každodenne pozorovali UFO vo vzdušnom priestore pri Virgínii. Bývalý pilot to uviedol v relácii 60 Minutes televíznej stanice CBS.

Traja ex-riaditelia CIA naznačili, že mimozemšťania môžu byť reálni. Kontakt s nimi môže skončiť zle, varuje známy fyzik

Pilot objekty nazval bezpečnostnou hrozbou 

Graves tvrdí, že on a jeho stíhajúca letka F/A-18 detegovali neidentifikované lietajúce objekty dva roky, počnúc rokom 2015. Popísal ich ako zvláštne manévrovateľné a neidentifikovateľné objekty. Ich pozorovania mali byť také bežné, že ich posádky stíhacích lietadiel začali brať ako samozrejmosť.

V relácii ich Graves dokonca nazval bezpečnostnou hrozbou, uvádza CBS News. „Úprimne povedané, mám obavy. Viete, keby to boli taktické lietadlá z inej krajiny, ktoré by sa tam motali, bola by to obrovská záležitosť,“ povedal bývalý príslušník amerického námorníctva moderátorovi Billovi Whitakerovi v rozhovore. „Ale pretože to vyzerá trochu inak, nie sme ochotní sa skutočne pozrieť na problém zoči-voči. Sme radi, že ignorujeme skutočnosť, že sú tam vonku a každý deň nás sledujú.“

Graves uviedol, že piloti špekulujú, či by to nemohla byť tajná americká technológia, nepriateľské špionážne zariadenie alebo niečo úplne iné. „Je ťažké to vysvetliť. Máte rotáciu, vysoké nadmorské výšky. Máte pohon, však? Neviem. Úprimne povedané, neviem, čo to je,“ uviedol Graves a dodal, že by to mohla byť technológia na pozorovanie hrozieb ale aj čínska alebo ruská špionážna technológia.

UAP analyzuje ministerstvo obrany USA, má vypracovať správu

Podľa CBS News je Graves je jedným z niekoľkých súčasných i bývalých vojenských príslušníkov, ktorí podobné javy opísali. Pentagón bol v minulosti nútený priznať ich existenciu a v súčasnosti ich nazýva neidentifikovanými vzdušnými javmi alebo UAP.

Mnohé UAP sú  zaznamenané na videu alebo na fotografiách zhotovených príslušníkmi americkej armády. Americké ministerstvo obrany (DOD) ich analyzuje.

zdroj: TASR/AP, Boris Roessler

Po tom, čo sa v roku 2017 dostali videá UAP do denníka New York Times, ministerstvo priznalo ich existenciu. Senátny spravodajský výbor pred nedávnom nariadil riaditeľovi Národného spravodajstva a ministrovi obrany vypracovať správu o neidentifikovaných vzdušných javoch, ktorú má dodať budúci mesiac.

Luis Elizondo, bývalý úradník DOD, ktorý sa zaoberal vyšetrovaním UAP takmer desať rokov, uvádza, že objekty majú technológiu, ktorá je nevídaná u akejkoľvek krajiny.  „Predstavte si technológiu, ktorá dokáže prekonať 600 až 700 G, dokáže preletieť 13 000 míľ za hodinu, ktorá sa dokáže vyhnúť radaru a dokáže letieť vzduchom, vodou a možno aj vesmírom, a mimochodom, nemá zjavné znaky pohonu, bez krídel, bez ovládacích plôch a napriek tomu dokáže vzdorovať prirodzeným účinkom zemskej gravitácie. To je presne to, čo vidíme. “

zdroj: TASR/Dušan Hein

Senátor Marco Rubio (R-Florida) vlani v decembri, ešte ako šéf spravodajského výboru Senátu, požiadal riaditeľa národného spravodajstva a Pentagónu, aby do júna 2021 predložili Kongresu neutajenú správu. Rubio tak učinil po tom, ako videl videá s UAP.

Zdroje: 60 Minutes/CBS, CBS News

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá