Americký „prvý pes“ pohrýzol človeka. Trestu smrti sa však vyhol, Biden dokonca chce „prvú mačku“

  • Bidenov trojročný nemecký ovčiak Major mal mať „hryziaci“ incident, potvrdila hovorkyňa Bieleho domu
  • Major mal spôsobiť ľahké zranenie bližšie nešpecifikovanému jedincovi
  • Eutanázia mu nehrozí. Do Bieleho domu by sa psy mali vrátiť už čoskoro
  • Možno pribudne aj mačka, ktorá by „rozbila“ internet
Psy Biden
SITA/AP/Facebook, Evan Vucci, Jill Biden
  • Bidenov trojročný nemecký ovčiak Major mal mať „hryziaci“ incident, potvrdila hovorkyňa Bieleho domu
  • Major mal spôsobiť ľahké zranenie bližšie nešpecifikovanému jedincovi
  • Eutanázia mu nehrozí. Do Bieleho domu by sa psy mali vrátiť už čoskoro
  • Možno pribudne aj mačka, ktorá by „rozbila“ internet

Bidenov trojročný nemecký ovčiak Major mal „hryziaci“ incident, potvrdila hovorkyňa Bieleho domu Jen Psaki na tlačovej konferencii. Informoval o tom spravodajský portál televízie ABC News.

Ako prvá informáciu priniesla CNN, ktorej zdroje potvrdili, že Major aj jedenásťročný nemecký ovčiak Champ poputovali po incidente do Delaware. Tam sú zatiaľ v starostlivosti rodinného priateľa.

Greta Thunberg sa pustila už aj do Bidena. Podľa nej nerobí dosť na zvládnutie klimatickej krízy

Išlo o ľahké zranenia, žiadna eutanázia nebude 

Major, ktorý sa pýšil titulom prvý pes v Bielom dome z útulku, mal spôsobiť ľahké zranenie bližšie nešpecifikovanému jedincovi. Podľa medializovaných informácií išlo o dôstojníka tajnej služby, Psaki to ale odmietla potvrdiť a aj vyvrátiť.

 „V pondelok bol mladší pes Major prekvapený neznámou osobou a reagoval spôsobom, ktorý vyústil do ľahkého zranenia jednotlivca, ktorý zvládla zdravotnícka jednotka Bieleho domu a nebola potrebná ďalšia liečba,“ cituje ABC News hovorkyňu. „Champ a Major, psy prezidenta a prvej dámy sú členovia rodiny a stále si zvykajú na svoje nové prostredie a nových ľudí,“ vysvetlila Psaki.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Schultz (@schultzinit)

Na tlačovej konferencii mala dokonca padnúť aj otázka eutanázie, čo Psaki zaskočilo a následne takúto možnosť odmietla. „To určite vylučujem, Major Biden je členom rodiny, takže vás môžem ubezpečiť, že sa to nestane,“ povedala Psaki.

Vrátia sa čoskoro 

Psy sa majú čoskoro vrátiť do Bieleho domu, ich cesta do Delaware sa plánovala už pred incidentom. „Už predtým sa plánovalo, že sa o psy postarajú rodinní priatelia v Delaware, a to počas ciest Bidenovcov tento týždeň na vojenské základne. Tento týždeň majú  trojdňovú cestu, psy sa čoskoro vrátia do Bieleho domu,“ vysvetlila hovorkyňa.

zdroj: Facebook/Jill Biden. Na snímke Major

Majora si Biden adoptoval od Delaware Humane Association krátko predtým, ako minulý rok začal prezidentskú kampaň. Major a Champ sa pripojili k prvej rodine v Bielom dome krátko po Inauguračnom dni. Návrat psov do Bieleho domu po štyroch rokoch, keď Donald Trump nemal žiadne domáce zviera, bol vnímaný verejnosťou veľmi pozitívne.

Nejde o prvý incident v Bielom dome 

 Kitty Block, ktorá pôsobí ako generálna riaditeľka Humánnej spoločnosti v USA uviedla pre ABC News, že psy môžu hrýzť z viacerých dôvodov.

„Aj keď sú vážne uhryznutia psa zriedkavé, nehody sa stávajú, prevalenciu uhryznutia môžeme znížiť pochopením signálov, ktoré pes vydáva, keď sa nachádzajú v nepríjemnej situácii a odstránením faktorov, ktoré spôsobujú ich strach alebo stres,“ uviedla Block. „Niektorí psi sa adaptujú na nové prostredie veľmi rýchlo, zatiaľ čo iným môže prechod trvať niekoľko dní, pár týždňov alebo dokonca pár mesiacov.“

zdroj: Facebook/Jill Biden

Nejde o prvý incident v Bielom dome. Škótsky teriér Barney bývalého prezidenta Georga W. Busha, bol v roku 2008 zachytený na videu, ako hryzie reportéra.

Biden sa v minulosti vyjadril, že by si chcel adoptovať aj mačku. Reportéri sa preto pýtali, či sú známe aj nejaké novinky ohľadom mačky. „Dnešný deň by bol dobrý pre mačku. O mačke nemám nijaké informácie. Vieme, že mačka rozbije internet, ale nemám nijaké nové informácie o tejto veci,“ dodala Psaki.

Zdroje: ABC News, CNN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech