Andrej Danko na Facebooku moralizuje: Matovič a Sulík sa správajú ako sedliaci a nie ako verejní činitelia

  • Andrej Danko vyzval Richarda Sulíka a Igora Matoviča, aby sa ospravedlnili prezidentke Čaputovej
  • Tvrdí, že nedodržaním protokolu ju urazili
  • Práve Andrej Danko však v minulosti prezidentku verejne urazil
Andrej Danko/TASR
Andrej Danko/TASR
  • Andrej Danko vyzval Richarda Sulíka a Igora Matoviča, aby sa ospravedlnili prezidentke Čaputovej
  • Tvrdí, že nedodržaním protokolu ju urazili
  • Práve Andrej Danko však v minulosti prezidentku verejne urazil

Andrej Danko dnes verejne vyzval Richarda Sulíka a Igora Matoviča, aby sa ospravedlnili prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej. Na verejnej výzve by nebolo nič zvláštne, no zvláštnosťou je, že k ospravedleniu vyzýva práve Andrej Danko. Bol to práve on, kto svojimi výrokmi prezidentku urazil už viackrát. 

Slovenská národná strana vyzýva pánov Sulíka a Matoviča, aby sa ospravedlnili prezidentskej kancelárii,“ napísal Andrej Danko na svojom facebookovom profile. V statuse reagoval na nevhodné správanie Igora Matoviča a Richarda Sulíka na poslednej návšteve v prezidentskom paláci. 

Slovenská národná strana vyzýva pánov Sulíka a Matoviča, aby sa ospravedlnili prezidentskej kancelárii. Igor Matovič a…

Posted by Andrej Danko – predseda SNS on Thursday, March 18, 2021

Igor Matovič a Richard Sulík opakovane porušujú protokolárne pravidlá a svojím postojom vyjadrujú neúctu k funkcii, ktorú zastávajú ako aj k prezidentke Slovenskej republiky, nehovoriac o tom, že urážajú občanov Slovenskej republiky. Správajú sa ako sedliaci a nie ako verejní činitelia,“ objasňuje výzvu Andrej Danko. 

Igor Matovič prezidentku Slovenskej republiky urazil nielen gestami, vytiahnutím osobného mobilu, ale aj skorším posadením sa. Pre niekoho sú to detaily, no vo vysokých štátnych funkciách sú to však jasné signály. Richard Sulík navštívil prezidentský úrad opakovane v rifliach a bez kravaty,“ píše v statuse ďalej. Tvrdí, že tieto gestá jasne značia, že vyššie spomínaní páni nie sú pripravení na riadenie štátu. 

Obrovské faux pas: Matovič chcel u prezidentky robiť „opičky“. Namiesto znaku mieru ale ukázal vojnový symbol

Andrej Danko zároveň navrhol prezidentke, aby poctivejšie dbala na protokol. „Súčasne vyzývame pani prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby prostredníctvom svojho riaditeľa protokolu dbala na pravidlá, ktoré urážajú nielen hlavu štátu, ale aj občanov Slovenskej republiky. Ak Sulík príde opakovane v rifliach do prezidentského paláca, nesmie ho prezidentka prijať tak, ako aj nesmie dovoliť, aby Matovič vyťahoval telefón, z ktorého nie je isté, či do budúcna neuniknú nahrávky.“ 

Moralista 

Dodržiavanie protokolu je dôležité. No zvláštne je, že na to upozorňuje práve Andrej Danko, ktorý v minulosti prezidentku aj verejne osočoval. Andrej Danko v minulosti v budove NRSR prehlásil, že „k prezidentke nemá dôstojnosť“. Zároveň však dodal, že si prezidentský palác bude vážiť až vtedy, keď bude apolitický.

Tak možno už Andrej Danko stihol svoj názor prehodniť a k prezidentke si už úctu našiel. „Budem si ctiť Prezidentský palác, keď bude nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom ako ste vy,“ adresoval Martinovi Poliačikovi. Martin Poliačik bol vtedy členom PS-SPOLU a prezidentka Zuzana Čaputová bola pred nástupom do funkcie podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska.

Ako uvádza denník Sme, poslanec Ondrej Dostál vtedy na Danka podal návrh na začatie disciplinárneho konania. Taktiež ho verejne vyzval na ospravedlnenie. 

Zdroje: Facebok/Andrej Danko , Sme 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK