Andrej Danko o memečkách: Niektoré tie emefky vyžadujú transcendentálno

  • V rozhovore prezradil, ako vníma humor na svoju adresu
  • Nielenže sa priznal k tomu, že svoje hlášky neľutuje, opísal aj to, ako vznikli
rozhovor s dankom
screenshot YouTube/Emefka
  • V rozhovore prezradil, ako vníma humor na svoju adresu
  • Nielenže sa priznal k tomu, že svoje hlášky neľutuje, opísal aj to, ako vznikli

Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko prijal pozvanie na rozhovor, vyspovedal ho Drahomír Piok. Ex-šéfa strany SNS azda nie je potrebné zvlášť predstavovať. V parlamentných voľbách v roku 2016 sa jeho strana dostala do parlamentu, tento rok také šťastie nemali.

Voliči im vystavili vysvedčenie s niečo vyše troma percentami hlasov. Do histórie slovenskej politiky a povedomia ľudí sa zapísal napríklad rekreačnými poukazmi, medializovanou rigoróznou prácou či pridelenou hodnosťou kapitána. Známy je aj vďaka svojmu často zmätočnému štýlu vyjadrovania sa, ktorý z neho na isté obdobie spravil terč politickej satiry. A práve o tom, ako svoju dominanciu na meme scéne vnímal, sa porozprával s Drahom.

S memečkami nemá problém

„Sú veci milé a veci nepríjemné, ale ja s tým nemám žiadny problém. Niekedy sám som sa čudoval, ako to dokážu ľudia zostrihať,“ reagoval Danko na otázku, aké to bolo, keď sa prvý raz stal terčom vtipov na internete. Bývalý predseda NR SR si však uvedomuje, že niekedy žiadny zásah do jeho výrokov nebol potrebný. „Niekedy je to vytrhnuté z kontextu,“ bráni sa Danko, ktorý začiatok jeho meme obdobia datuje do roku 2016.

🙏🙏🙏

Gepostet von EMEFKA am Freitag, 10. April 2020

„Vy, mladí ľudia, ste začali robiť určitý druh biznisu, takého strihania, a na to si treba zvyknúť, keď si v politike,“ tvrdí Andrej Danko, podľa ktorého škodoradosť zarába. Jeho prvotnú reakciu na niektoré memečka na svoju adresu zhrnul svojsky: „Niekto sa zhúlil, čo to vymyslel.“

„Niektoré tie emefky vyžadujú transcendentálno,“ vrátil sa späť do starých koľají pri opise vtipných obrázkov. Andrej Danko objasnil aj jeho schopnosť pri prejave často zašifrovať význam viet. „Možnože to, že človek rozmýšľa pri tom prejave dopredu a chcete povedať strašne veľa informácií a do toho vám skočí novinár, ktorý vás dostane do úplne inej myšlienky, tak sa dostanete, že skomolíte vetu alebo frázu,“ povedal doslova ex-šéf parlamentu.

Slovenka Vesna je letuška: Ja som sa nenakazila, kamarátky boli v nemocnici na kyslíku. Už sa nestresujem

Draho však vyzdvihol jeho jedinečnosť v tejto oblasti, načo mu Danko odporučil pozrieť si prejavy Matoviča. Uťahovanie si z jeho výrokov považuje Danko za národné hobby. A má pravdu, pretože jeho odchod z politickej scény znamenal aj akúsi stratu pre slovenskú meme scénu.

Okrúhle stoly are too mainstream

Gepostet von EMEFKA am Donnerstag, 24. Oktober 2019

Číta bez papiera a chce založiť nadáciu Človek človeku

„Myslím si, že každý sa pomýli pri svojom prejave a tých mojich prejavov za štyri roky bolo strašne veľa,“ zhodnotil politik, ktorý svoje hlášky nepripisuje stresu. „To nie je o tréme. To je o tom, že rozmýšľaš o veciach a o súvislostiach a nie každý chápe to, čo hovoríš,“ vysvetlil pôvod jeho zašifrovaných viet a pritom aj vystihol pocity mnohých Slovákov a Sloveniek pri sledovaní jeho tlačových konferencií.

Andrej Danko sa dostal aj k vysvetleniu známej hlášky „chským“. „Každý môže mať niekedy aj slabší deň, to nie je o tom, že teraz sa budem vyhovárať. Niekedy sa vám stane, že sa pomýlite,“ trvá na svojom Danko. „Keď ste zúfalý a niekto sa vás tisíckrát pýta jednu otázku, tak potom už prejdete do tej slávnej vety chským,“ objasnil Danko Drahovi zrod jednej hlášky.

Priemerný Slovák musí šetriť dva životy, aby si kúpil byt. Žiaľ, netýka sa to len Bratislavy

A v tomto duchu aj pokračoval. „Raz som povedal, že čítam bez papiera,“ pripomenul bývalý kapitán a vysvetlil, že to myslel tak, že si pamätá text z papiera. Jeden zo svojich výrokov si dokonca nechal zaregistrovať – „človek človeku“ si už nikto iný neprivlastní. „Rád by som v budúcnosti urobil nadáciu, ktorá by pomáhala ľuďom,“ prezradil Danko ďalší plán s výrokom.

Ja si to neužívam, ja sa necítim dobre 😰

Gepostet von EMEFKA am Mittwoch, 1. Juli 2020

Prekážajú mu vulgarizmy

Priznal aj to, čo na memečkách nemá rád – vulgarizmy a osobnú zaujatosť. Činnosť Emefka nechal zhodnotiť aj svojmu synovi. „Povedal mi – oni to robia tak akurát. Urobia si srandu, ale nejdú do politických záujmov ako tie iné portály a vidno evidentne, že sú nezávislí,“ zhodnotil Danko, ktorý sa priznal aj k tomu, že niekedy si tieto stránky prezrie. Internetový hlad po Dankovi je asi veľký, tvrdí, že stačí len jeho fotka a už sa na stránkach s memečkami objaví.

Fotky na svoje profily podľa jeho slov pridáva preto, aby ukázal, že je stále tu a nezomiera. „Myslím si, že niektoré srandy sú aj z vecí, ktoré neboli tak myslené. Sú srandy, ktoré tak vypálili,“ obhajuje svoje výroky bývalý predseda parlamentu, podľa ktorého sa napríklad Holíč vďaka jeho návšteve stane vyhľadávaným miestom. Pútnickým.

Fresh captain stuff ♥️

Gepostet von EMEFKA am Freitag, 26. Juni 2020

Za vtipkára sa nepovažuje, no meme na Matoviča by si trúfol spraviť. Svoje brepty však neľutuje. Patria podľa neho k životu – súčasťou mnohých životov a konverzácií sa aj naozaj stali. „Ja neľutujem veci, ktoré poviem od srdca, tak ako aj to človek človeku, lebo si myslím, že keď si pozriete celý ten prejav, tak pochopíte tú myšlienku a za tou si stojím,“ bránil sa Danko, podľa ktorého ľudia časom niektoré veci pochopia. A možno ani vizuálne.

Ostal ešte niekto, kto by mal tú diplomovku v poriadku? 🤔

Gepostet von EMEFKA am Donnerstag, 16. Juli 2020

Do politiky som išiel, aby blesky išli do mňa – zaznelo raz z Dankových úst. „Myšlienka bola taká, že som si vedomý, keď som v politike, že to všetko udiera do mňa,“ vysvetlil ex-šéf SNS, ktorý raz zvolal ostrouhlý stôl. Pôvod niektorých svojských výrazov pripísal rodák z Revúcej aj gemerskému nárečiu.

Záver rozhovoru Andreja Danka s Drahom sa niesol na vlne komentovania memečiek, ktorých hlavným hrdinom bol práve on sám. Tak neblikaj viečkami, nefeť pleseň a pozri si rozhovor, z ktorého sa (možno) dozvieš, čo svojimi výrokmi hviezda politickej satiry myslela. Užívaj si to a cíť sa dobre.

Zdroj: Emefka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK