Andrej Danko záhadne o kandidátoch na prezidenta: Ak sa nahnevám, do boja vbehnem ja

  • Andrej Danko dnes v diskusnej relácii povedal, že ideálnym prezidentom by bol Robert Fico
  • Nevylúčil ani vlastnú kandidatúru
  • Ak ho nahnevajú, skúsi to vraj sám
poslanec NR SR
Andrej Danko, TASR/Jakub Kotian
  • Andrej Danko dnes v diskusnej relácii povedal, že ideálnym prezidentom by bol Robert Fico
  • Nevylúčil ani vlastnú kandidatúru
  • Ak ho nahnevajú, skúsi to vraj sám

Andrej Danko dnes v diskusnej relácii V politike nevylúčil, že by išiel nakoniec predsa len kandidovať za prezidenta aj on sám. Najlepším prezidentom by však aktuálne podľa neho bol pre Slovenskú republiku premiér Robert Fico.

„S Robertom Ficom sa poznáme 25 rokov, už od študentských čias, Pellegriniho takisto, my sa vždy vieme pragmaticky dohodnúť,“ udrel na úvod rozpravy. „Chcem, aby sme mali slovenského a skúseného prezidenta. Keď to dospeje k tomu, že sa nedohodneme, tak niekoho podporíme alebo sa nahnevám a do toho boja vbehnem ja,“ zaznelo neskôr z jeho úst.

Andrej Danko si vie ako prezidenta predstaviť Roberta Fica

„Najlepším prezidentom pre Slovenskú republiku v tejto etape je Robert Fico. S ľuďmi, ako sú Robert Kaliňák a ďalší, by sme vedeli fungovať. Bolo by to aj lepšie, lebo sa volič bude rozhodovať medzi Pellegrinim či Harabinom,“ nechal sa počuť.

Pellegrinimu údajne stále hovorí, aby sa o tom porozprávali. „Minulý týždeň tu v relácii povedal, že by ho SNS nezvolila, no to nie je pravda. My by sme mu podporu dali, no míňa sa mu čas.“

„Radšej nech odíde do prezidentského paláca Robert Fico. Myslím si, že by sme mali skúseného prezidenta v šľapajach pána Gašparoviča. Po prezidentoch, ktorých sme tu mali zo zahraničných peňazí, ako pani Čaputová, by sa to hodilo. Nemala žiadne skúsenosti, čo sa ukázalo,“ neodpustil si Andrej Danko.

Prezident by mal mať podľa Danka adekvátne skúsenosti. „Ja sa budem snažiť Petra Pellegriniho presvedčiť, aby sme ešte ostali vo výkone a aby sa nevytvárali napätia. Ak sa koalične dohodneme, SNS pôjde svojou cestou. S Pellegrinim a Ficom sa mi na koaličnej rade dobre rokuje. Pellegriniho v Hlase ťažko niekto nahradí, lebo stmeľuje voliča,“ zhodnotil.

Politická strana je podľa predsedu strany SNS aj o lídrovi. „SNS prispela k tomu, že vláda vznikla, aj keď Fico vyhral voľby, bez nás by vládu nezostavil. Stiahli sme Rudolfa Huliaka, SNS určite koalíciu rozbiť nechcela. Odmietame tlak na nás, my za nič zodpovední nebudeme. Pellegrini je nositeľom svojho šťastia,“ poznamenal Danko.

Ďalej sa rozhovoril o svojom postavení v koalícii. „Ja do počtu v tejto vláde nebudem. My nie sme pionierska organizácia Smeru,“ udrel.

Národné menu netreba zosmiešňovať

Vyjadril sa aj k Ministerstvu cestovného ruchu a športu, ktoré má mať pod patronátom práve strana Andreja Danka. „Chcem vytvoriť niečo, čo tu po mne zostane,“ smejúc sa podotkol.

Cestovný ruch podľa neho nemá na Slovensku žiadnu koncepciu a „chýbajú nám špecifikácie štátu vo vzťahu k nejakým jedlám“. „Národné menu bolo zosmiešňované, ale my chceme systémové opatrenia,“ začal o národnom menu.

Maďarsko dáva podľa slov Danka na propagáciu 120 miliónov, Slovensko iba 20 miliónov. Takisto navrhuje, aby sa peniaze nedávali televíziám, ako podľa jeho slov „jedna nemenovaná komerčná televízia dostala od štátu 32 miliónov eur“. „My chceme, aby sa tieto peniaze dávali do prenosov športových podujatí.“

„Namiesto politického hašterenia o ministerstvá som si povedal, že na to kašlem. Ideme robiť to, čomu rozumiem. Človek niekedy politicky rozmýšľa, kde robí chybu. Keby som o mnohých veciach rozprával, ľuďom by sa otvorili oči,“ dodal na záver Andrej Danko.

Zdroj: V politike

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá