Andrej Kiska: Byť prezidentom znamená obetovať život krajine a čeliť tlaku. Musí sa s tým vysporiadať aj postava v mojej knihe

  • Andrej Kiska oznámil, že napísal knihu s názvom Prezident – Dvadsať dní na prežite
  • Kniha je síce fikciou, no samotný autor poznamenal, že pozorný čitateľ nájde v hlavných hrdinoch aj niektorých politikov
Andrej Kiska, Robet Fico
TASR/Martin Baumann
  • Andrej Kiska oznámil, že napísal knihu s názvom Prezident – Dvadsať dní na prežite
  • Kniha je síce fikciou, no samotný autor poznamenal, že pozorný čitateľ nájde v hlavných hrdinoch aj niektorých politikov

Bývalý prezident Andrej Kiska, ktorý sa stiahol z politického života, prekvapil – zabŕdol do úplne inej profesie. Na svojom facebookovom profile oznámil, že napísal novú knihu, má názov Prezident – Dvadsať dní na prežite. 

Kniha Prezident – Dvadsať dní na prežite opisuje strhujúci súboj novozvoleného prezidenta s premiérom, ktorého prezidentské ambície ostali nenaplnené. Politický triler sa odohráva na pozadí vzrastajúceho napätia a vypuknutej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou,“ približuje knihu kníhkupectvo Martinus.

PREZIDENTByť prezidentom znamená obetovať svoj život krajine a čeliť tlaku v kritických situáciách. Je to tak v…

Posted by Andrej Kiska on Friday, September 3, 2021

Hlavným hrdinom príbehu je prezident, ktorý sa volá Patrik. Autor v knihe opisuje napätie medzi premiérom a prezidentom. „Vzájomný konflikt medzi premiérom, ktorý túži ovládať krajinu a prezidentom narastá a vyústi až do tragédie,“ píše sa na oficiálnej stránke kníhkupectva Martinus ďalej.

Podobnosť čisto náhodná?

Byť prezidentom znamená obetovať svoj život krajine a čeliť tlaku v kritických situáciách. Je to tak v skutočnosti a musí sa s tým vysporiadať aj postava prezidenta v mojej knihe,“ predstavil svoje knižné „dieťa“ na Facebooku Andrej Kiska. 

Ako sa ďalej uvádza na stránke Martinus, autor využíva vlastné skúsenosti a „poskytuje prekvapivé detaily z politického, ale aj osobného života hlavy štátu“. 

Kniha je síce fikciou, no Andrej Kiska sa v minulosti pre Plus 7 dní vyjadril, že „pozorný čitateľ určite nájde v hlavných hrdinoch aj niektorých politikov“.

Každý, kto si knihu v predpredaji kúpu, ju bude mať s podpisom autora – Andreja Kisku. Bývalý prezident dokonca avizuje, že s jedným z kupujúcich sa stretne na spoločnom obede.

Ak sa chcete dozvedieť, čomu musí čeliť Patrik, ak chce ochrániť svoje súkromie, a zároveň zachrániť budúcnosť svojej krajiny, ešte stále máte šancu kúpiť si ju v predpredaji aj s mojím podpisom a s jedným z vás sa stretnem na spoločnom obede.“

Zdroje: Facebook/ Andrej Kiska, martinus.sk, Plus 7 dní

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie