ANKETA: Mikulca neodvolali, ostáva vo funkcii. Tá nominácia bola od začiatku zlá, vraví Saková

  • Ministra vnútra Romana Mikulca dnes poslanci odvolávajú v národnej rade
  • Dôvodom je kauza okolo firmy blízkej OĽANO, ktorá rezortu vnútra vypomáha s utečeneckou krízou
  • Startitup sa počas schôdze pýtal poslancov, či by politik mal zostať na čele rezortu
Poslanci NRSR
Startitup
  • Ministra vnútra Romana Mikulca dnes poslanci odvolávajú v národnej rade
  • Dôvodom je kauza okolo firmy blízkej OĽANO, ktorá rezortu vnútra vypomáha s utečeneckou krízou
  • Startitup sa počas schôdze pýtal poslancov, či by politik mal zostať na čele rezortu

Doplnené: Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) ostáva vo funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR ho v stredajšom hlasovaní neodvolali. Za jeho odvolanie bolo len 46 poslancov zo 102 prítomných. Proti hlasovalo 51 poslancov.

Pôvodný text:

Rezort vnútra Romana Mikulca čelí kritike po uzavretí zmluvy s firmou Dustream production, s. r. o. S ňou rezort uzavrel zmluvu na 2,5 milióna eur. Spoločnosť má na starosti evidenciu, transport, ale aj starostlivosť o ľudí utekajúcich pred vojnou.

Problematické je, že spoločnosť sa zatiaľ špecializovala najmä na organizáciu eventov, koncertov a podobných akcií.

Na lukratívnej zákazke sa podieľala prostredníctvom Dustream production aj firma GD Identity, ktorá už v minulosti spolupracovala s hnutím OĽANO Igora Matoviča. Konkrétne išlo o ozvučenie volebnej centrály hnutia počas parlamentných volieb v roku 2020.

V tom čase sa útočiskom pre matovičovcov stala mestská športový sála v Trnave. Opozícia tak okrem iného kritizuje Mikulca z konfliktu záujmov, ale aj z toho, že absolútne nezvláda utečeneckú krízu spôsobnú ruskou agresiou na Ukrajine.

Startitup sa tak v parlamente pýtal poslancov z koalície, ale aj opozície, či si vedia predstaviť, že by Mikulec naďalej zostal na čele silového rezortu.

Dohnali ho kauzy?

„Je dobrý minister, jeden z najlepších v poslednom období. Určite je lepší, ako akýkoľvek smerácky minister,“ povedal v ankete Startitupu Alojz Baránik z koaličnej SaS.

Podľa exministerky by súčasný šéf silového rezortu určite nemal zostať na lukratívnom poste. „Tá nominácia bola od začiatku zlá,“ prízvukuje Saková.

Bývalá členka vlády pripomenula témy, ako vojna v polícii či pandémia Covidu. „To sú veci, za ktoré bol pán Mikulec už niekoľkokrát odvolávaný v parlamente,“ pripomenula poslankyňa za Hlas-SD.

Študovali zmluvy

Andrej Stančík z koaličného hnutia OĽANO za ministrom stojí a myslí si, že by pre túto kauzu odvolaný byť nemal.

„Jedna vec je komunikačné hľadisko a myslím, že to sa dalo odkomunikovať lepšie, a druhá vec je, že keď sme si prešli tie zmluvy a tú situáciu samotnú, tak v tom nevidím dôvod na odvolanie,“ povedal pre Startitup Stančík.

Peter Pčolinský zo Sme rodina priznal, že Sme rodina nebude hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Dôvodom je koaličná zmluva, ku ktorej je hnutie zaviazané.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá