Antirúškari vyčíňali na pošte, no polícia ich nešetrila. Sme živé bytosti a opatrenia nebudeme dodržiavať, tvrdili

  • Skupina antirúškarov naďalej bojuje proti opatreniam
  • Polícia musela zakročiť aj na pošte
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/polícia slovenskej republiky, unsplash/Tim Mossholder
  • Skupina antirúškarov naďalej bojuje proti opatreniam
  • Polícia musela zakročiť aj na pošte

Už zopár týždňov pozorujeme, ako niektoré skupiny ľudí odmietajú dodržiavať vládne nariadenia a svojím správaním komplikujú plynulý priebeh v predajniach. Antirúškari v obchodoch protestujú za to, aby mohli nakupovať bez prekrytia horných dýchacích ciest.

Nebolo to prvýkrát

Nie je to vôbec tak dávno, čo sa skupinka ľudí obula v očkovacom centre Podbiel do zdravotníckeho personálu. Zdravotníkom vtedy vyčítali, že sú služobníkmi diabla a zabíjajú ľudí.

Čerstvo máme v pamäti aj situáciu, ktorá sa pred pár týždňami odohrala v piešťanskom Lidli. Skupina ľudí vtedy obsadila priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť respirátory.

zdroj: Screenshot/Facebook/Jojo Hronkovič

Na výzvy nereagovali

Ako spoločnosť sme sa snáď ani nestihli spamätať z predchádzajúcich situácií a už sa vynárajú ďalšie. Polícia Slovenskej republiky počas dnešného dňa informovala o troch osobách, ktoré prišli na miestnu poštu v Gabčíkove bez prekrytia dýchacích ciest.

Aj napriek výzvam pracovníčky, ktorá ich požiadala, aby dodržiavali aktuálne pandemické opatrenia, si rúška nenasadili.

„Na výzvu nereagovali a priestory pošty nechceli opustiť. Vyhlasovali, že hoci sú občanmi Slovenskej republiky, považujú sa za živé bytosti, neuznávajú právny štát a nebudú dodržiavať akékoľvek opatrenia, ani tie pandemické,“ píše polícia.

Privolaná hliadka osoby vyzvala, aby objekt opustili. Keďže nebolo možné osoby na mieste stotožniť, požiadali ich, aby ich nasledovali na policajnú stanicu. Všetky osoby policajti nakoniec stotožnili a vypočuli.

„Polícia spracuje správu, ktorú predloží príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na ďalšie konanie a rozhodnutie o priestupku,“ uzatvára polícia, ktorá od pondelka zvýšila kontroly pandemických opatrení.

Zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie