Aplikácia, ktorá reálne pomáha. Ak ju požiješ, prispeje na záchranu oceánov takmer 2 eurá

  • Ak natočíš video cez platformu TikTok, môžeš prispieť k záchrane oceánov
  • Musíš len použiť špeciálny hashtag #saveouroceans
  • Za každý hashtag poputujú 2 doláre na zachovanie oceánov
Startitup/unsplash.com
Startitup/unsplash.com
  • Ak natočíš video cez platformu TikTok, môžeš prispieť k záchrane oceánov
  • Musíš len použiť špeciálny hashtag #saveouroceans
  • Za každý hashtag poputujú 2 doláre na zachovanie oceánov

Množstvo plastov, ktoré sa nachádza v oceáne je čím ďalej tým alarmujúcejšie. Podľa informácií časopisu Science sa do oceánov ročne dostane medzi 4,8 a 12,7 miliónov ton plastov. Dnes už, našťastie, existuje mnoho spôsobov, akými sa môžeme aspoň pokúsiť o záchranu oceánov a zabrániť tomu, aby sa stali skládkami plastového odpadu.

Svojou troškou chce prispieť aj aplikácia nazývaná TikTok, vďaka ktorej si môžeš vytvoriť rôzne krátke videá so zábavnými efektami a publikovať ich prostredníctvom ich vlastnej platformy. Populárna apka pridala do svojho repertoáru špeciálny podmorský efekt, aký premení akékoľvek miesto na oceánsky výlet. V rámci neho odštartovala aj nová kampaň na záchranu oceánov. Ak na platformu TikTok nahráš video a doplníš k nemu hashtag #saveouroceans, apka daruje 2 doláre (1,8 €) organizácii Conservation International, tá sa pokúša o záchranu prírodného bohatstva na celej planéte.

Podľa informácií uvedených na Twitteri TikTok bude každých vyzbieraných 100-tisíc dolárov použitých na vyčistenie oceánskej plochy a rozlohe 3-tisíc štvorcových kilometrov.

Jedna z mobilných aplikácií, ktorá sa tiež pokúsila o záchranu oceánov je napríklad Runtastic. Tá spustila v júni projekt Globálny beh za oceány z dielne adidas, ten vďaka bežeckej aplikácii premenil tvoje zabehnuté kilometre na financie určené na čistenie oceánov. Podobne tak vyrobili adidas v roku 2016 v spolupráci s Parley for the Oceans špeciálnu kolekciu tenisiek z plastového odpadu. Viac sa dozvieš v našom článku: Tvoje zabehnuté kilometre sa premenia na peniaze. Známa značka prispeje na ochranu oceánov.

Odevy z plastového odpadu nedávno začala distribuovať napríklad značka Nebbia v spolupráci so spoločnosťou SEAQUAL. Na výrobu jedných legín použili 8 plastových fliaš. Za rok takto dokážu vyčistiť oceán o rozlohe Barcelony. Ak ťa téma zaujala, viac si prečítaj tu: Novú kolekciu vyrobili z plastového odpadu. Za rok tak dokážu vyčistiť oceán o rozlohe Barcelony.

Aj na Slovensku máme bojovníkov za čisté oceány, plavky vyrobené z odpadu zozbieraného zo Stredozemného mora si môžeš exkluzívne kúpiť od Martiny a jej značky BEKVÅM.  Ekologické plavky sú vyrobené z materiálu nazývaného ECONYL®. Ten pochádza z Talianska a je produkovaný z nylónového odpadu, aký v moriach zostáva napríklad po rybárskych sieťach. Rozhovor s Martinou sme ti priniesli nedávno: Martina vyrába ekologické plavky. Neuveríš, aký recyklovaný materiál na to používa.

Zdroj: Science, Conservation International , Twitter TikTok

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech