Tvoje zabehnuté kilometre sa premenia na peniaze. Známa značka prispeje na ochranu oceánov

  • Zapoj sa aj ty do bežeckej výzvy Adidas a od 8. do 16. júna zbieraj kilometre na oceány
  • Globálny Beh za oceány sa uskutoční aj v Bratislave 15. júna
  • Príde aj Naty Kerny a Expl0ited
Ilustračný obrázok(unsplash.com)
Ilustračný obrázok(unsplash.com)
  • Zapoj sa aj ty do bežeckej výzvy Adidas a od 8. do 16. júna zbieraj kilometre na oceány
  • Globálny Beh za oceány sa uskutoční aj v Bratislave 15. júna
  • Príde aj Naty Kerny a Expl0ited

Módna značka športového oblečenia Adidas sa už dlhšie snaží znížiť svoj negatívny dopad na životné prostredie. V roku 2016 prišla na trh s kolekciou tenisiek vyrobených z plastového odpadu. Tento rok zase predstavila bežecké tenisky vyrobené zo 100 %   recyklovaného materiálu. Oba projekty vznikli v spolupráci s organizáciou Parley for the Oceans, ktorá pomáha čistiť oceány od odpadu.

Najnovšie Adidas prišiel s kampaňou Bež za oceány, ktorá prostredníctvom aplikácie Runtastic vyzýva ľudí po celom svete, aby vyšli von a zabehali si pre dobrú vec. Od 8. do 16. júna bude apka zbierať dáta o tvojom pohybe a každý kilometer, ktorý zabehneš, premení na peniaze. Každý kilometer má hodnotu 1 dolára. Vyzbierané finančné prostriedky firma venuje na školu Parley for the Oceans, ktorá bude vzdelávať ľudí po celom svete v riešení problému so znečistením oceánskych vôd.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Značka zároveň zdôrazňuje to, že nemusíš byť žiaden špičkový atlét, ktorý denne zabehne desať kilometrov. Je len na tebe koľko a ako dlho sa chceš venovať pohybu. Existuje hneď niekoľko spôsobov, akými sa môžeš do výzvy zapojiť. Buď budeš zbierať kilometre sólo a zapisovať svoju trasu do aplikácie, alebo sa môžeš pridať do komunity Adidas bežcov a kilometre na aplikácii zbierať spolu s nimi. Zúčastniť sa tiež môžeš na celosvetovom bežeckom podujatí, ktoré sa uskutoční vo všetkých svetových metropolách.

Aj Bratislava sa zapojila do tejto celosvetovej bežeckej udalosti. Zúčastniť sa na nej môžeš 15. júna o 16:00 na Magio pláži a môžeš si vybrať trasu dlhú 4 alebo 10 kilometrov. Akciu doplní aj prednáška Eco HERO, kde sa dozvieš viac o recyklácii ako takej. Čakajú na teba aj rôzne diskusie s influencerkou Naty Kerny a známym youtuberom Expl0ited-om.

Zdroj: Adidas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech