Apple hrá špinavú hru. Čelí žalobe za úmyselné spomaľovanie starších iPhone-ov

  • Proti Apple sa obrátili vlastní zákazníci. Spoločnosť im novou aktualizáciou údajne spomalila zariadenia.
internal-apple-presentation-we-dont-have-what-consumers-want
  • Proti Apple sa obrátili vlastní zákazníci. Spoločnosť im novou aktualizáciou údajne spomalila zariadenia.

unnamed_9

Majitelia zariadení iPhone 4S nie sú s poslednou aktualizáciou na operačný systém iOS 9 vôbec spokojní. Podľa popisu by aktualizácia mala zrýchliť ich zariadenia, pridať nové funkcie, zvýšenú bezpečnosť a lepšiu výdrž batérie. Opak bol však pravdou a ich smartfóny sa stali takmer nepoužiteľnými aj pri bežnom používaní.

Zákazníci si z takéhoto konania vyvodili, že ich Apple chce prinútiť ku kúpe novšieho zariadenia. Žalobu podalo až 100 vlastníkov spomínaného zariadenia, ktorí žiadajú odškodné vo výške 5 miliónov dolárov.

Nik zatiaľ nevie, kde je pravda. Zákazníci majú právo na sťažnosť a považovať popis aktualizácie za klamlivú reklamu, je však otázne, či sa takéhoto konania spoločnosť ako je Apple dopustila. Či to bolo úmyselné alebo nie, bol by to veľmi lacný ťah. Ak len právnici zákazníkov nenájdu konkrétny kus kódu, ktorý úmyselne spomalil zariadenie, budú na súde vo veľmi ťažkej pozícii. Kto vie, možno sa nakoniec strany dohodnúť mimo súdu (a zákazníci budú mať novučičké zariadenia). Philip Schiller, Apple's senior vice president of Worldwide Product Marketing, speaks about iPhones, including the iPhone 4S, at Apple headquarters in Cupertino, California October 4, 2011. REUTERS/Robert Galbraith (UNITED STATES - Tags: SCIENCE TECHNOLOGY BUSINESS)

Zdroj: gsmarena.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech