App­le ohro­mil!

Kika Besedičová / 28. januára 2015 / Business

Čis­tý zisk ame­ric­kej tech­no­lo­gic­kej spo­loč­nos­ti App­le v prvom štvrť­ro­ku medzi­roč­ne stú­pol o 38 per­cent na rekord­ný­ch 18 miliárd dolá­rov.

 

Podľa agentúry DPA ide o najvyšší štvrťročný zisk v histórii podnikového sektora Spojených štátov. 

Čo to znamená? Žiadna iná firma v histórii USA nezarobila za štvrťrok viac peňazí ako Apple. UAU!

Spoločnosť Apple ťažila z rekordného predaja nových telefónov iPhone 6 a iPhone 6 Plus počas vianočnej sezóny. Firma v štvrťroku končiacom 27. decembra predala celkovo 74,5 milióna telefónov, zatiaľ čo pred rokom to bolo iba 51 miliónov.

Celkové tržby spoločnosti sa zvýšili takmer o 30 percent na 74,6 miliardy dolárov. Rast predaja telefónov iPhone totiž prevážil nad poklesom dopytu po tabletoch iPad. Tržby výrazne prekonali očakávania analytikov, ktorí ich podľa prieskumu agentúry Reuters odhadovali na 67,69 miliardy dolárov.

Dobrá správa?

Dve podstatné roviny tu treba vidieť. Jednou je fakt, že Apple dokáže napredovať aj bez Steva Jobsa a produktovo neoslabuje ako väčšina odborníkov predpovedalo. Druhým podstatným faktom je, že Tablety strácajú dych zväčšujúcimi sa obrazovkami mobilných telefónov. Či nakoniec dopadnú ako iPody sa necháme prekvapiť.

zdroj: businessinsider

 

Pridať komentár (0)