Architektonický zázrak Kataru: Dva superluxusné hotely majú prilákať dav turistov

  • Katar sa snaží prilákať viac turistov, pomôcť by mohli hotely v tvare štátneho znaku krajiny
  • Tie vyrástli v Lusail a sú mimoriadne luxusné
Katar Towers
Ilustračný obrázok Fairmont Doha
  • Katar sa snaží prilákať viac turistov, pomôcť by mohli hotely v tvare štátneho znaku krajiny
  • Tie vyrástli v Lusail a sú mimoriadne luxusné

Katar je malá krajina na Arabskom polostrove, ktorá sa stala jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich destinácií pre turistov v posledných rokoch. Táto prosperujúca ekonomika s modernou infraštruktúrou a luxusnými hotelmi víta návštevníkov z celého sveta, ktorí hľadajú komfort a relaxáciu v exotickom prostredí.

Aby tu však nový hotel skutočne vynikol a prilákal viac návštevníkov, jeho dizajnéri sa musia naozaj snažiť. V prípade Katara Towers tomu tak skutočne aj bolo. Dizajnérom sa totiž podarilo vytvoriť luxusný hotel pripomínajúci štátny znak krajiny. 

Jedinečná budova

Nový prírastok, ktorý sa nazýva Katara Towers, poskytuje pohľad na panorámu Dohy. Ako informuje portál CNN, celý objekt spadá pod dve známe hotelové značky – Fairmont a Raffles.

Každá z hotelových značiek si zaberá polovicu budovy s rozlohou 300-tisíc metrov štvorcových, a tak ide v podstate o dva identické hotely.

Budova bola navrhnutá tak, aby pripomínala pár katarských skrížených šavlí. Tieto luxusné bratské hotely sa nachádzajú pri akvamarínových vodách Perzského zálivu.

Dvojposchodový apartmán

Ľavú polovicu hotela vlastní hotelová značka Raffles. Vo vstupnej hale sa nachádza biele krídlo, v ktorom sa odráža svetlo z víriaceho 42-metrového kaleidoskopu premietaného na strop.

Na tejto strane nájdu návštevníci aj súkromné kino s pohodlnými červenými zamatovými sedadlami a vlastným občerstvením, ktoré pripravujú hoteloví šéfkuchári. Za zábavou môžu ísť hostia do strešného baru Acoustic, kde sa konajú živé vystúpenia.

Najvyšší apartmán na tejto strane sa nazýva Raffles Suite a rozprestiera sa až na dvoch poschodiach hotela. Nachádza sa v ňom dokonca aj vlastný súkromný bazén, vnútorný výťah, kaderníctvo a dokonca aj hammam (turecké kúpele).

Výnimočnou časťou tejto strany hotela je tzv. cigarový bar s tmavomodrými interiérmi a policami s knihami až po strop. Nejde však iba o dekoráciu, pretože odborníci na vzácne knihy z celého sveta pracovali na tejto pôsobivej hotelovej knižnici dlhý čas, aby vytvorili niečo pôsobivé.

Katara Towers
zdroj: Raffles Doha

Ak si návštevník vyberie svojho obľúbeného autora, je pravdepodobné, že zamestnanec hotela sa do hodiny k nemu vráti aj s kópiou vzácnej knihy vybraného autora. Niektoré z vrcholov zbierky sú dokonca prvé vydanie.

Hostia dostanú následne lupu a rukavice, aby si stránky knihy mohli prezerať sami, alebo môžu požiadať zamestnanca, aby nahlas prečítal určitú pasáž. 

Sokoly a perly

Pravú polovicu hotela vlastní hotelová značka Fairmonte. Táto strana je určená predovšetkým pre skúsených cestovateľov, ktorí chcú objavovať miestnu kultúru a destináciu autentickým spôsobom. 

Katara Towers
zdroj: Fairmont Doha

Hostia sú uchvátení už ihneď po vstupe do hotela, kde je umiestnený najväčší luster na svete, ktorý je vysoký 56 metrov. Textúry na stenách vo vstupnej hale tvorí 18-karátové zlato.

Izby sú v tejto časti hotela elegantné a orientované na východ s výhľadom na Perzský záliv. Všetky postele navyše lemujú zakrivené biele zamatové čela pripomínajúce jeden z najznámejších symbolov krajiny – perlu.

Nezvyčajnou súčasťou tejto strany hotelu je sokoliareň, ktorá má vyhradené celé krídlo. Sokoliarstvo je totiž obľúbenou zábavou na Blízkom východe. Dokonca aj dva z najdrahších apartmánov Fairmontu sú pomenované po plemenách sokolov – Lanner a Peregrine.

Katara Towers
zdroj: Fairmont Doha

Štátny znak

Katara Towers patrí k architektonickým skvostom Lusail, druhej najväčšej katarskej obce, ktorá bola vybudovaná na rekultivovanej pôde, aby sa vyvinula pozdĺž kúska Perzského zálivu. Ako informuje portál Regency Holidays, nachádza sa asi 20 kilometrov severne od hlavného mesta Doha.

Hotely Raffles a Fairmont boli pre verejnosť oficiálne otvorené v januári 2023. Ešte predtým sa ale používal počas majstrovstiev sveta pre predstaviteľov FIFA a vraví sa, že aj pre členov katarskej kráľovskej rodiny.

Tým najvýraznejším znakom katarského štátneho znaku sú skrížené šavle, ktorými boli inšpirované aj Katara Towers. Katarský dizajn dvojitého meča možno vidieť po celej krajine Blízkeho východu, od kávových šálok až po šperky. Toto je ale úplne prvýkrát, čo sa tvar objavil v podobe budovy.

Zdroje: CNN, Regency Holidays

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá