Asi 60 hostí uviazlo v krčme kvôli fujavici. „Lockdown“ si pochvaľujú, sú tam už tretí deň

  • Pre snehovú kalamitu sú návštevníci jedného z pubov nútení stráviť v ňom už tretiu noc po sebe
  • Uviazlo tam približne 60 hostí
  • Konzumovať alkohol môžu až po 15-tej hodine
pjimage - 2021-11-29T165009.678
Google street view, Pixabay/Jerzy Górecki
  • Pre snehovú kalamitu sú návštevníci jedného z pubov nútení stráviť v ňom už tretiu noc po sebe
  • Uviazlo tam približne 60 hostí
  • Konzumovať alkohol môžu až po 15-tej hodine

V dôsledku sneženia a vetra, ktorý v priebehu víkendu postihol severné Anglicko, sú návštevníci jedného z miestnych pubov nútení stráviť v ňom už tretiu noc po sebe.

Ako v pondelok pre stanicu BBC povedala Nicola Townsendová, majiteľka pubu Tan Hill Inn, stále nevedno, kedy bude cesta vedúca k pohostinstvu v chránenom prírodnom území Yorkshire Dales opäť prejazdná.

Približne 60 hostí tam uviazlo v piatok večer po vystúpení hudobnej skupiny, ktorá predniesla cover verzie piesní skupiny Oasis, píše agentúra DPA. Tlaková níž Arwen sa aj v ostatných častiach Británie postarala o dopravný chaos a výpadky elektriny v mnohých domácnostiach.

Návštevníci si čas krátia spievaním karaoke, vedomostnými súťažami a stolnými hrami, uviedla Townsendová. Mnohí z nich si však aj tak rezervovali v noci na sobotu ubytovanie – ostatní spali na pohovkách alebo na matracoch na zemi.

„Máme množstvo jedla,“ povedala pre BBC Townsendová. „Znie to trochu ako klišé, ale títo ľudia prišli ako cudzí a odchádzať budú ako priatelia,“ dodala. Jedna žena sa dokonca vyjadrila, že už ani nechce odísť, píše DPA.

Skupina viacerých osôb, ktoré so sebou mali bábätko, však medzičasom z pohostinstva odišla pomocou špeciálnych vozidiel. Podávanie alkoholu uviaznutým hosťom v pube obmedzili a môžu ho dostať najskôr až popoludní, po 15:00 h, dodala Townsendová.

Na fotografiách vidno, ako sneh hnaný silným vetrom pokryl zaparkované autá i celú krčmu. Tan Hill Inn, najvyššie položený pub Anglicka, býval často kulisou pre nakrúcanie reklám, približuje DPA.

Jedna z nich bola aj o skupine návštevníkov, ktorí v dôsledku sneženia nedobrovoľne, ale príjemne strávili v pohostinstve spoločný čas. Podľa všetkého sa to – aspoň čiastočne – stalo skutočnosťou.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie