Atrakcia, z ktorej tuhne krv v žilách: Za pár eur sa môžeš skĺznuť po presklenej šmykľavke až 220 metrov nad zemou

  • Obľúbená destinácia Slovákov láka ľudí na unikátnu atrakciu
  • Ak máš rád adrenalín, učite ju musíš vyskúšať
na snímke je atrakcia v Dubaji
Sky Views Dubai, Unsplash
  • Obľúbená destinácia Slovákov láka ľudí na unikátnu atrakciu
  • Ak máš rád adrenalín, učite ju musíš vyskúšať

Sky Views je vyhľadávaná atrakcia, ktorá ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v Dubaji. Nachádza sa vo výške až 219,5 metrov nad zemou v hoteli Address Sky View. Hlavným lákadlom je presklená šmykľavka, ktorá ponúka jedinečný pohľad na mesto a okolie. Návštevníci tu tiež môžu navštíviť vyhliadkovú plošinu s nádherným výhľadom na ikonické panorámy mesta.

Vstup je povolený pre všetky vekové skupiny od 3 do 65 rokov a trvanie prehliadky ti zaberie približne 60 minút​​. Vstupenka zahŕňa prístup na vyhliadkovú plošinu Sky Views, prístup na Sky Walk (30 minútový zážitok) a jednorazový zjazd na presklenej šmykľavke​​.

Ceny vstupeniek začínajú od 80,00 AED (čo je približne 22,67 USD)​​. Dostať sa sem priamo z Letiska Dubaj (DXB) je pomerne jednoduché a existuje viacero možností.

Hotel The Address Sky View Tower je vzdialený približne 13 km od Letiska Dubaj. Najbližšia stanica metra k Sky Views Tower je stanica Dubai Mall/Burj Khalifa na červenej linke. Sky Views Observatory je umiestnená cca 6 minút chôdze od tejto stanice​​​​.

Existuje aj niekoľko autobusových liniek, ktoré zastavujú v blízkosti The Address Sky View Tower, vrátane liniek F13, F15, F16 a X22​​. Najbližšia zastávka autobusu k Sky Views Dubai je Dubai Mall Metro Bus Stop Landside 1, ktorá je vzdialená pár minút chôdze od atrakcie. Autobusové linky, ktoré tu zastavujú, sú #30, #D03, #D03A alebo #F13​​.

Čo ponúka Dubaj?

Dubaj je asi najznámejším z miest Spojených arabských emirátov. Nachádza sa na pobreží Perzského zálivu a žije v ňom okolo 2,73 milióna obyvateľov. Dubaj je hlavným mestom rovnomenného emirátu. 

Mesto Dubaj je rozdelené na dve časti, a to prostredníctvom zátoky zvanej Dubai Creek. Samotné mesto sa delí na štrnásť štvrtí. Väčšina miestnych obyvateľov žije kvôli vyšším cenám v meste v priľahlých oblastiach alebo okrajových častiach.

S mestom Dubaj sa veľmi často spája najrôznejšie „naj“. Nie nadarmo má mesto množstvo príznačných superlatívov, akými sú napríklad najvyššia budova sveta, najvyššie položený výťah sveta, najdlhší vlakový systém sveta, najväčšie obchodné centrum sveta, najväčšia cukráreň sveta, najluxusnejší hotel sveta a mnohé iné.

Dubaj je mestom, kde prežiješ všetko, na čo si spomenieš. Od zábavy, cez relaxáciu, až po nakupovanie a spoznávanie najrôznejších pamiatok a zaujímavých objektov. Tých sa v Dubaji mimochodom nachádza viac ako dosť.

Po návšteve Sky Views Tower môžeš pokračovať návštevou mrakodrapu Burj Khalifa, ktorý dosahuje výšku až 828 metrov. V samotnej vežičke sa nachádza vyhliadka. Ďalším unikátnym miestom Dubaja je Burdž Al-Arab, čo je päťhviezdičkový hotel označovaný ako plachetnica, ktorú svojím tvarom pripomína.

dubaj
zdroj: Unsplash/@christoph

Táto vyhlásená stavba sa nachádza v štvrti zvanej Džumeira. V tejto súvislosti máš možnosť navštíviť aj umelo vytvorené dubajské ostrovy nesúce názov Palm Islands. Práve tu sa nachádzajú luxusné nákupné centrá a rezidenčné štvrte.

Nakupovanie je napokon v Dubaji veľmi obľúbenou činnosťou. Využiť k tomu môžeš množstvo moderných, ale aj tradičných miest. Typickým príkladom je rozsiahly komplex zvaný Dubai Mall, kde sa okrem iného nachádza akvárium a kino. Potom môžeš vyskúšať miesta ako Madinat Jumeirah, Dubai Gold Souk, obrovské nákupné stredisko Mall of the Emirates, Souk Madinat Jumeirah či Global Village.

Dostatočné spoznávanie mesta a vôbec Spojených arabských emirátov sa ti dostane prostredníctvom múzea Dubai Museum, obdivovať môžeš architektúru Jumeirah Mosque, Al Fahidi Historical District, múzeum Saeed Al Maktoum House, no aj park Dubai Parks nad Resorts.

Zdroje: Platinumlist, TripAdvisor, Visit Dubai

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá