Autobus v tomto slovenskom kraji si už môžeš objednať aj telefonicky či SMS-kou

  • Vieš si predstaviť, že by si si tvoj autobusový spoj mohol pohodlne objednať prostredníctvom SMS či telefonicky?
  • Takáto služba je od dnešného dňa dostupná v Trnavskom samosprávnom kraji
  • Ten ako prvý, spúšťa službu „autobus na zavolanie“
arka
ARRIVA
  • Vieš si predstaviť, že by si si tvoj autobusový spoj mohol pohodlne objednať prostredníctvom SMS či telefonicky?
  • Takáto služba je od dnešného dňa dostupná v Trnavskom samosprávnom kraji
  • Ten ako prvý, spúšťa službu „autobus na zavolanie“

Ide o pilotný projekt Trnavského samosprávneho kraja, ktorý spustil v spolupráci so spoločnosťou ARRIVA, a to v obciach s malým počtom cestujúcich. V  prvej etape projektu bude možné na zavolanie využiť prepravu do a z častí obce Prietrž (Dolné Paseky, Podhorie a Horný Deberník), a to počas pracovných dní. Služba bola spustená 2. septembra 2019.

📢Od dnešného dňa vďaka spolupráci s Trnavský samosprávny kraj si môžete dopravu v okolí Prietrže telefonicky rezervovať📞…

Gepostet von ARRIVA na Slovensku am Sonntag, 1. September 2019

„Pripravili sme pre ľudí službu, ktorá im umožní dostať sa jednoduchšie a flexibilnejšie k autobusovému spojeniu. V pilotnom projekte budú mať túto možnosť obyvatelia obce Prietrž, kde jednoduchým spôsobom si budú môcť zavolať autobus a dostať sa do svojej cieľovej destinácie,“ povedal v tlačovej správe trnavský župan Jozef Viskupič.

Autobusový spoj bude premávať len vtedy, ak si ho telefonicky zavoláš, prípadne pošleš SMS správu dopravcovi na telefónne číslo +421 917 095 167. Autobus si môžeš zavolať s predstihom 48 hodín pred plánovanou prepravou, najneskôr však 30 minút pred odchodom autobusu.

Prázdniny sa začali a počasie je ideálne na kúpanie. V Nových Zámkoch vás radi odvezieme na kúpalisko Štrandbusom. Viac informácií na https://arriva.sk/blog/strandbus-v-novych-zamkoch-2/

Gepostet von ARRIVA na Slovensku am Freitag, 28. Juni 2019

Stačí, ak dopravcovi povieš všetky potrebné iformácie ako dátum, čas alebo číslo spoja a názov nástupnej a výstupnej zastávky. Rovnakým spôsobom vieš dohodnutú prepravu aj zrušiť. A cena? Tá zavisí od prejdených kilometrov.

Cena cestovného lístka bude v zmysle taríf výmeru cestovného podľa ubehnutých kilometrov. Podľa finančného portálu Finstat, spoločnosť ARRIVA Slovakia a.s. sa v roku 2018 dostala do straty z 71 250 eur na -2,017 mil. eur a tržby jej narástli o  2 % na 22,81 mil. eur.

Žiaci cestujú do školy zadarmo

Žiaci v Štúrove budú v novom školskom roku cestovať do školy na linkách MHD zdarma. Tento rok je tomu tak taktiež vďaka projektu dopravnej spoločnosti Arriva a mesta Štúrovo, ktoré bezplatnú prepravu žiakov finančne podporí. Informovala TASR.

„Naším cieľom je naďalej zvyšovať bezpečnosť detí a zároveň zlepšiť dopravnú situáciu v čase raňajšej dopravnej špičky. Aj týmto spôsobom chceme upriamiť pozornosť rodičov na uprednostňovanie verejnej dopravy pred individuálnou,“ povedal primátor Štúrova Eugen Szabó.

Naša rodina sa rozrástla o ďalšie autobusy premávajúce v okresoch Levice a Nové Zámky, ktoré sú pripravené odviezť…

Gepostet von ARRIVA na Slovensku am Donnerstag, 20. September 2018

Nárok na bezplatné cestovanie v dňoch školského vyučovania v čase od 7.00 do 8.00 h majú žiaci všetkých základných škôl s trvalým alebo prechodným pobytom v Štúrove, ktorí vlastnia cestovný preukaz žiaka. Ten si môžu vybaviť na oddelení komunálnych služieb, životného prostredia a dopravy Mestského úradu Štúrovo po predložení žiadosti.

zdroj: trnava-vuc.sk, TASR, Arriva

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech