Až desiatka poslancov opúšťa loď hnutia OĽANO

  • Kristián Čekovský informáciu potvrdil
  • Matovič a Heger sú o tom už informovaní
Igor Matovič (OĽANO, Ján Budaj (OĽANO), premiér v demisii Eduard Heger
Igor Matovič (OĽANO, Ján Budaj (OĽANO), premiér v demisii Eduard Heger, TASR/Jaroslav Novák TASR/Jakub Kotian TASR/Martin Baumann
  • Kristián Čekovský informáciu potvrdil
  • Matovič a Heger sú o tom už informovaní

Ako uviedol Denník N, až desiati poslanci občiansko-demokratickej platformy chcú odísť z klubu OĽANO. Je to skupina okolo Jána Budaja, ministra životného prostredia a člena OĽANO.

Budaj v rozhovore pre Denník N povedal, že z koalície zatiaľ neodchádzajú. „My sme OĽANO oznámili už dávno, že budeme pôsobiť samostatne. Pán Matovič aj pán Heger to vedia a sú s tým absolútne v pohode,“ hovoril Budaj.

Kristián Čekovský (OĽANO) pre redakciu potvrdil, že informácia o odchode týchto poslancov z klubu OĽANO je platná a ďalšie informácie poskytnú na tlačovej konferencii v pondelok, kde uvedú aj dôvody odchodu.

„Budeme ešte priebežne informovať aj o ďalších krokoch. Nie je to tajomstvo už,“ povedal Čekovský pre TASR na margo ich odchodu. Nepovedal, či s nimi pôjdu aj iní ministri okrem šéfa envirorezortu Jána Budaja. Dodal, že platforma má desať členov.

Členmi občiansko-demokratickej platformy, ktorá bola založená v októbri po odchode SaS z koalície, sú Kristián Čekovský, Róbert Halák, Monika Kozelová, Anna Mierna, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Šudík, Jarmila Vaňová a Vladimír Zajačik, píšu Aktuality.

Predseda klubu OĽANO Michal Šipoš pre TASR reagoval, že o odchode platformy sa dozvedeli z médií. „Samozrejme, sme pripravení na úzku spoluprácu pre dobro Slovenska, tak ako doteraz,“ dodal Šipoš.

Platforma chcela hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde presunúť

Občiansko-demokratická platforma hnutia OĽANO a nezaradení poslanci Martin Klus, Ján Mičovský, Juraj Šeliga a Jana Žitňanská podporovali presunutie hlasovania a očakávali rokovania demokratických síl, ktoré zastavia „ďalšiu deštrukciu a rozpad“.

Pred hlasovaním uviedli, že odmietajú, aby sa súčasná politická kríza riešila na úkor skrátenia volebného mandátu. „Predčasné voľby nepovažujeme za riešenie situácie. Očakávame, že koaliční lídri vrátane predsedu vlády, predsedu hnutia OĽANO, ako aj lídra SaS využijú tento čas na vytvorenie dohody aj za cenu rekonštrukcie vlády,“ skonštatovali.

Pred pádom vlády odišli aj poslanci zo Sme rodina

Poslanec Národnej rady (NR) SR Patrick Linhart odišiel z klubu Sme rodina vo štvrtok doobeda. Svoj krok na sociálnej sieti odôvodnil tým, že sa nepodarilo presadiť potravinový semafor.

„Odchádzam z klubu Sme rodina. Pred voľbami som vyhlásil, že podporím akékoľvek hnutie, či stranu, ktorá mi dopomôže k zavedeniu potravinového semafora. I napriek tomu, že bol klub Sme rodina veľkou oporou a i napriek snahám a skvelej podpore Borisa Kollára sa tento sľub hnutia voči mne a mojim voličom nepodarilo naplniť,“ zdôvodnil Linhart.

Odchod z klubu Sme rodina už avizovali aj Martin Borguľa a Ján Krošlák. Obaja v NR SR hlasovali za návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

Zdroje: Denník N, TASR, Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá