Až dvaja z troch mladých Slovákov bývajú v mamahoteli. Sťahujeme sa až po tridsiatke

  • EUROSTAT: Takmer 60 percent mladých Slovákov býva so svojimi rodičmi
  • Priemerný mladý Slovák má takmer 31 rokov, kým sa odsťahuje od svojich rodičov
milenialka, dievča mobil auto
Unsplash/Andy Art
  • EUROSTAT: Takmer 60 percent mladých Slovákov býva so svojimi rodičmi
  • Priemerný mladý Slovák má takmer 31 rokov, kým sa odsťahuje od svojich rodičov

Takmer 60 percent mladých Slovákov býva so svojimi rodičmi. Vyplýva to z analýzy výskumnej agentúry Európskej únie (EÚ) Eurostat. Slováci patria k trom krajinám, v ktorých mladí ľudia bývajú s rodičmi najčastejšie v celej EÚ. Priemerný vek Slovákov opúšťajúcich rodičovské bývanie je taktiež druhý najvyšší v celej EÚ.

Priemerný mladý Slovák má takmer 31 rokov, kým sa odsťahuje od svojich rodičov. Vo vekovej skupine od 25 do 34 rokov ich býva s rodičmi 56,4 percenta. Naopak priemerný vek Európana, ktorý opúšťa rodičovské hniezdo, je 26,2 roka.

Petra Toth: Kým konkurencia po korone zatvárala alebo sa chytali slamky, ja som mala najúspešnejší rok

V priemere EÚ býva so svojimi rodičmi 30,5 percenta mladých. Najskôr svoje domovy opúšťajú mladí ľudia vo Švédsku (17,8 roka), Dánsku (21,1 roka) a Fínsku (21,8 roka). Naopak najneskôr v Chorvátsku (31,8 roka) a už zmienenom Slovensku.

V prípade percentuálneho pomeru býva s rodičmi najviac mladých ľudí v Chorvátsku (62 percent), Grécku (57,8 percenta) a na Slovensku (56,4 percenta). Opačná situácia je v Dánsku (4 percentá), Fínsku (4,8 percenta) a Švédsku (5,7 percenta).

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech