Babiš bude mať mimoriadny príhovor, v Česku je situácia horšia ako v Taliansku na jar

  • V Českej republike v ostatnom období evidujú silný nárast prípadov koronavírusu
  • Celkovo Česko potvrdilo 49 290 prípadov nákazy a 503 súvisiacich úmrtí
AktualneSIU
  • V Českej republike v ostatnom období evidujú silný nárast prípadov koronavírusu
  • Celkovo Česko potvrdilo 49 290 prípadov nákazy a 503 súvisiacich úmrtí

Česko zaznamenalo v nedeľu 985 nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva zverejnených v noci na pondelok.

V priebehu soboty potvrdili v ČR infekciu 2046 pacientom. V piatok evidovali v krajine 2111 prípadov po štvrtkovom rekordnom počte 3130 novoinfikovaných.

Celkovo Česko potvrdilo 49 290 prípadov nákazy a 503 súvisiacich úmrtí. V nedeľu pribudla jedna obeť pandémie.

Aktuálny počet nakazených dosiahol 24 032, z nich je približne 500 je hospitalizovaných. Vyliečilo sa dosiaľ 24 755 ľudí.

Prieskum ukázal či by boli Slováci ochotní cirkvám prispievať aj z vlastných peňaženiek

V nedeľu večer rokovala o aktuálnej situácii bezpečnostná rada hlavného mesta Praha, ktoré patrí k najviac zasiahnutým oblastiam. Primátor Zdeněk Hřib povedal, že situácia je vážna. Česko má denne 30 pozitívnych prípadov na 100 000 obyvateľov, čo je viac než na jar v Taliansku alebo USA, napísal server Novinky.cz.

Praha je na tzv. semafore jediným regiónom ČR, ktorý je červený, čo znamená narastajúci komunitný prenos, pri ktorom sa u veľkej časti nákaz už nedarí zistiť ich pôvodcov. V hlavnom meste bude od pondelka okrem opatrení účinných v celom Česku platiť aj povinnosť nosiť rúška na vonkajších organizovaných akciách.

Český premiér Andrej Babiš avizoval, že v pondelok večer vystúpi v televízii s prejavom.

„Zajtra večer vám chcem povedať niečo dôležité a poviem to v televízii,“ uviedol Babiš v nedeľu večer vo videoodkaze na sociálnej sieti. Ľudí požiadal, aby jeho vystúpenie sledovali. Podľa Noviniek sa bude zrejme týkať epidémie a opatrení proti nej.

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch odstúpil z funkcie

Praha 21. septembra (TASR) – Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch rezignoval. Odchod z funkcie oznámil v pondelok ráno na tlačovej konferencii, informoval spravodajský portál Novinky.cz.

„Rozhodol som sa, že odstúpim z funkcie ministra zdravotníctva. Pánovi premiérovi som už svoju rezignáciu dal,“ uviedol Vojtěch.

Na rezignáciu ministra vyzývali politici v minulých mesiacoch, premiér Andrej Babiš jeho odvolanie odmietal. Vojtěchovo odstúpenie je prekvapenie, píšu Novinky.cz.

„Na ministerstvo zdravotníctva som prišiel s tým, aby som presadil určité zmeny. Epidémia koronavírusu mi to neumožnila. Snažil som sa urobiť všetko tak, aby sa zdravotníctvo posunulo dopredu,“ povedal Vojtěch s tým, že funkciu ministra zdravotníctva vykonával srdcom a zo všetkých síl.

Vo funkcii pôsobil necelé tri roky, dodávajú Novinky.cz. Podľa spravodajského servera Denikn.cz poslancom naďalej zostáva.  

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech