Barack Obama nechce žiť v Trumpovom svete plnom rasizmu. Dokonca preto odložil vydanie knihy

  • Obamu rozčúlila poznámka o Kung Flu
  • Bývalý prezident sa snaží udržať rovnováhu medzi podporou Bidena a zachovaním svojho odkazu
  • Obama odkladá aj publikáciu svojej knihy na obdobie po voľbách
Obamovci
TASR/AP. Charles Rex Arbogast
  • Obamu rozčúlila poznámka o Kung Flu
  • Bývalý prezident sa snaží udržať rovnováhu medzi podporou Bidena a zachovaním svojho odkazu
  • Obama odkladá aj publikáciu svojej knihy na obdobie po voľbách

Politický dôchodok bývalého prezidenta USA Baracka Obamu sa prerušil. Po smrti Georga Floyda sa Obama začal čoraz viac objavovať na verejnosti. Dôvodom je rasizmus a správanie sa súčastného prezidenta Donalda Trumpa, ktorý najnovšie zdieľal video, v ktorom muž kričí biela sila“.

Video nie je jeho jediným rasistickým excesom, na predvolebnom mítingu v Tulse nazval vírus COVID -19 Kung Flu a to nahnevalo Obamu. „Nechcem krajinu, v ktorej sa prezident Spojených štátov aktívne snaží presadzovať anti-ázijský sentiment a myslí si, že to je vtipné. Nechcem to. Vždy ma to šokuje a vytočí,“ povedal Obama pre denník New York Times. 

Obama sa pred nedávnom objavil po boku Bidena vo videu určenom na charitatívnu zbierku. Súčasný demokratický nominant v boji o Biely dom Joe Biden pôsobil osem rokov ako viceprezident Baracka Obamu. Obama sa aj napriek výhradám, ktoré má voči Trumpovi, usiluje o vyváženú podporu Bidena. Dôvodom je aj kritika zo strany Trumpa, ktorý tvrdil, že Biden bol nikým a nevyhral žiadne voľby, dokým sa nestal viceprezidentom Obamu.

Biden, Obama a jeho administratíva sú najčastejším terčom útokov zo strany Trumpa. Nech sa stane čokoľvek, môže zato buď Obama, Biden, Clintonová, demokrati alebo média. Trump pre svojich súperov často vymýšľa prezývky na Twitteri, Bidena volá „ospalý Joe“ a najnovšie „skorumpovaný Joe“, Clintonovú  „krivá Hillary“.

Obama odkladá vydanie svojej knihy na obdobie po voľbách 

Bývalý prezident Spojených štátov Barack Obama sa snaží nájsť rovnováhu medzi podporou Bidena a zachovaním svojho odkazu, preto odkladá publikovanie svojej novej knihy až na obdobie po voľbách.

Obamova kniha má byť súčasťou zmluvy za 65 miliónov dolárov so spoločnosťou Random House. Zmluva zahŕňa aj autobiografiu bývalej prvej dámy Michelle Obamovej.

Obamova kniha má byť spomienková biografia s rozsahom okolo 600 až 800 strán. Podľa denníku New York Times sa Obama pohráva s myšlienkou, že by knihu rozdelil do dvoch zväzkov. Kniha by mala byť  publikovaná okolo Vianoc. „Povedzme, že moja golfová hra mi ide oveľa lepšie ako písanie mojej knihy,“ povedal Obama spolupracovníkovi.

Obama píše knihu už od roku 2016 a prirovnáva ju k robeniu domácich úloh. Michelle Obamová vydala svoju autobiografiu už v roku 2018. „Mala spoluautora“, uviedol Obama na otázku, prečo jeho žena Michelle vydala svoju autobiografiu tak rýchlo. „Ja píšem každé slovo sám, preto to trvá dlhšie.“

Autobiografia Michelle Obamovej Becoming sa rýchlo stala bestsellerom číslo jedna v mnohých krajinách. U nás vyšla pod názvom Môj príbeh o rok neskôr. Michelle vo svojej knihe spomína na detstvo, kariéru ako i na prvé stretnutie s manželom, obdobie, keď zastávala funkciu prvej dámy ale i na frustráciu pri prezidentských voľbách v 2016, kde obaja manželia podporovali Clintonovú, až po odchod z Bieleho domu, keď doň nastúpila rodina Trumpová.

Jeff Bezos prekonal ďalší rekord, je bohatší než kedykoľvek predtým. Jeho zamestnanci sa pritom sťažujú na nízke platy

Kniha Obamovej bola mimoriadne úspešná, preto streamovacia služba Netflix natočila dokument vychádzajúci z knihy s rovnomenným názvom Becoming. Dokument je dostupný na Netflixe od mája tohto roku, no úspech knihy nedosiahol.

Zdroje: New York Times , Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK