Baťo opäť vypenil. Členov strany OĽaNO nazval “žebrákmi”, Matoviča posiela za mreže

  • Zuzana Čaputová dnes vyhlásila, že dôvodom vrátenia vakcín Sputnik V do Ruska nie je ten, ktorý prezentoval Igor Matovič
  • To, prečo výrobca žiadal vrátenie vakcín, neozrejmila
  • Viaceré politické osobnosti žiadajú, aby bola zmluva o nákupe vakcín zverejnená
  • Rado Baťo je radikálny, Igor Matovič by mal podľa neho pre klamlivé výroky sedieť vo väzení
igor matovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Zuzana Čaputová dnes vyhlásila, že dôvodom vrátenia vakcín Sputnik V do Ruska nie je ten, ktorý prezentoval Igor Matovič
  • To, prečo výrobca žiadal vrátenie vakcín, neozrejmila
  • Viaceré politické osobnosti žiadajú, aby bola zmluva o nákupe vakcín zverejnená
  • Rado Baťo je radikálny, Igor Matovič by mal podľa neho pre klamlivé výroky sedieť vo väzení

Prezidentka SR Zuzana Čaputová potvrdila, že v liste s požiadavkou na vrátenie vakcíny Sputnik V od Ruskej federácie nefiguruje ako dôvod preverenie jej nezávadnosti prostredníctvom ŠÚKL, ktorý verejnosti predostrel Igor Matovič.

Z vyjadrenia prezidentky teda vyplýva, že Igor Matovič verejnosti klamal. Viaceré politické osobnosti žiadajú zverejnenie zmluvy o nákupe vakcín Sputnik V. Rado Baťo pre zmenu posiela Igora Matoviča do basy.

Prečo sme museli vrátiť Sputnik?

Po dôkladnom preštudovaní zmluvy môžem uviesť dve skutočnosti. Podľa môjho názoru ide o zmluvu, ktorá by mala byť príslušným spôsobom povinne zverejnená. Zároveň som si vyžiadala list zo dňa 6. apríla, v ktorom ruská strana požiadala o vrátenie vakcíny. Verejnosť bola informovaná, že skutočnosťou, pre ktorú ruská strana vzniesla požiadavku, malo byť to, že ŠÚKL dal testovať vakcínu laboratóriu, ktoré nemá OMCL certifikáciu. Na základe preštudovania oboch dokumentov konštatujem, že toto tvrdenie nie je pravdivé,“ prehlásila dnes prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Rusko nežiadalo Slovensko o vrátenie vakcíny Sputnik V pre ŠÚKL, potvrdila Zuzana Čaputová

Po slovách prezidentky Čaputovej vznikol obrovský tlak. Viaceré politické osobnosti sa dožadajú zverejnenia zmluvy o nákupe vakcíny Sputnik V. O zverejnenie žiada aj Michal Truban prostredníctvom sociálnej siete.  „Je čas prestať zahmlievať, zatajovať a útočiť. Máme právo poznať jasné fakty a vidieť dokumenty. Igor Matovič a Marek Krajčí nakúpili Sputnik V za naše peniaze, Ministerstvo zdravotníctva ju musí náležitým spôsobom zverejniť bez ďalších odkladov a špekulácií.

Posted by Andrej Danko – predseda SNS on Thursday, April 15, 2021

Rado Baťo opäť píše statusy

Rado Baťo, manžel šéfky ŠÚKL Zuzany Baťovej, má zatiaľ najradikálnejší názor. Myslí si, že Igor Matovič by mal ísť do väzenia, navyše nie sám. „Nikto z tých OĽANO žebrákov vo vláde na čele s Eduardom Hegerom si toto úplne kľúčové tvrdenie, na ktorom psychopat Matovič postavil svoj útok na liekovú agentúru a vedcov, neoveril. Až prezidentka si vypýtala doklady a zistila, že Matovič klame. Do tej basy by Matovič nemal zďaleka ísť sám,“ napísal na sociálnej sieti. 

DO BASY S MATOVIČOM PATRIA VIACERÍTakže ešte raz a pomaly. Igor Matovič verejne klamal o tom, že Rusko požiadalo…

Posted by Rado Baťo on Thursday, April 15, 2021

Rusi sa stali našimi pánmi

Alojz Baránik (SaS) zverejnil časť zmluvy, ktorú má uzavretú Maďarsko s Ruskom. Podmienky by mohli byť podobné aj v zmluve, ktorú sme s ruskou stranou uzavreli my.

Poznámka k zmluve o nákupe Sputnika V. Jej najhoršie ustanovenie je nepochybne to, ktoré je tu skopírované z maďarskej…

Posted by Alojz Baránik Právo a Sloboda on Thursday, April 15, 2021

Jej najhoršie ustanovenie je nepochybne to, ktoré je tu skopírované z maďarskej zmluvy (nižšie na foto) a ktoré, predpokladám, že iste je súčasťou aj “našej” zmluvy. Spočíva v tom, že o našich právach a povinnostiach bude rozhodovať ruská kvázi-súdna inštitúcia (arbitrážny súd), a to v Moskve a podľa práva Ruskej federácie. Bŕŕ. My vlastne ani nevieme, čo tá zmluva pre nás znamená. Predpokladám, že čokoľvek, čo si niekto na druhej strane zmyslí,“ informoval prostredníctvom sociálnej siete.

Zdroje: TK/ Zuzana Čaputová, Facebook/ Rado Baťo, Facebook/Alojz Baránik

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech