Bentley predstavilo najlepší luxusný sedan na svete za takmer 200 000 eur

  • Bentley Flying Spur – model označovaný za „najlepší luxusný sedan sveta“ – je teraz k dispozícii s uznávaným a mimoriadne úspešným pohonom V8
  • Predstavuje alternatívu ku kultovému agregátu W12
Bentley
Bentley
  • Bentley Flying Spur – model označovaný za „najlepší luxusný sedan sveta“ – je teraz k dispozícii s uznávaným a mimoriadne úspešným pohonom V8
  • Predstavuje alternatívu ku kultovému agregátu W12

Bentley Flying Spur je teraz k dispozícii s motorom V8 ako alternatíva k ikonickému motoru W12. Automobilová značka sa odvoláva na výskum ukazujúci významnú zmenu v používaní Flying Spur vlastníkmi. Tendencia cestovať so šoférom klesá v prospech samostatného šoférovania vozidla majiteľom. 

Globálny výskum ukázal, že viac ako 40 percent zákazníkov šoféruje svoje Bentley samostatne najmenej raz týždenne. Tieto údaje boli použité na vývoj najnovšej verzie nového štvordverového Grand Tourer so zameraním na skúsenosti vodiča. Celkom nový je aj interiér, ktorý kombinuje výnimočný luxus s integrovanou technológiou najnovšej generácie.

Bentley predstavilo 650-koňový skvost za takmer 2 milióny eur. Ukrýva to, čo žiadne iné auto 

Srdcom vozidla je motor V8 s objemom 4,0 litra a dvojitým turbom Bentley. Produkuje maximálny výkon 550 koní a pomocou dvojitých turbodúchadiel vyvíja maximálny krútiaci moment 770 Nm. Dosahuje ho pri menej ako 2 000 ot./min. Jeho pôsobivý výkon stúpa z 0 na 100 km / h za 4,1 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 318 km / h.

zdroj: Bentley
zdroj: Bentley

Pre maximalizáciu spotreby paliva môže motor V8 vypnúť štyri zo svojich ôsmich valcov. K tomu dôjde, keď požadovaný krútiaci moment klesne pod 235 Nm a otáčky motora sú nižšie ako 3 000 ot./min. Je to pre cestujúcich nepostrehnuteľné, pretože čas deaktivácie je asi 20 milisekúnd. Vďaka tomuto systému môže byť úspora paliva až 16 %.

zdroj: Bentley
zdroj: Bentley

Na želanie dodávané elektronické riadenie všetkých kolies je úplne nová funkcia predstavená práve v modeli Flying Spur. Zlepšuje tak stabilitu pri diaľničných rýchlostiach, ako aj manévrovateľnosť v meste. 

Súčasťou štandardného exteriéru nového modelu V8 sú 20-palcové lakované disky z ľahkej zliatiny a štvorcové výfukové potrubie, ktoré vizuálne zvýrazňujú zadnú časť vozidla. Vo vnútri okolo palubnej dosky a dverí dominuje rozsiahla drevená dyha, ktorá zdôrazňuje úctyhodnú šírku kabíny. Orechová dyha Crown Cut sa dodáva štandardne. 

Po stlačení tlačidla štartovania motora sa dyhová časť v strede palubnej dosky otočí, aby odhalila 12,3-palcovú dotykovú obrazovku. Na druhej strane displeja sú zobrazené tri elegantné analógové budíky ukazujúce vonkajšiu teplotu, kompas a chronometer. 

Všetky Bentley Flying Spur sa vyrábajú v závode Bentley’s Crewe. Je to prvá továreň na výrobu uhlíkovo neutrálnych luxusných automobilov na svete. Objednávky zákazníkov sa už spracovávajú, prvé dodávky sa očakávajú do konca roku 2020 vo Veľkej Británii a Európe. Automobil však bude na ďalších trhoch k dispozícii od roku 2021. Na európskych trhoch za túto novinku zaplatíš najmenej 180 400 eur.

Zdroj: Bentley

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK