Bill Gates a 108 miliónov na falošné mäso, čo nakŕmi svet!

  • Zakladateľ Microsoftu Bill Gates a Hong Kong-ský magnát Li Ka-shing sa pridali ku skupine investorov, ktorí prejavili svoj nezvyčajne veľký apetít a investovali do jedla.
image_1444397312.jpeg
  • Zakladateľ Microsoftu Bill Gates a Hong Kong-ský magnát Li Ka-shing sa pridali ku skupine investorov, ktorí prejavili svoj nezvyčajne veľký apetít a investovali do jedla.

 

Impossible Food, Inc. naraisovala 108 miliónov dolárov od spoločností ako Horizons Ventures, Khosla Ventures či Viking Global Investors.

 

 

Spoločnosť založil v roku 2011 biochemik z Stanfordskej univerzity Patrick O.Brown. Impossible Food vytvára zvláštne potraviny, ktoré rastú v kvetináči, no chutia ako mäsové či vlákninové ekvivalenty. Dokonca rovnako aj vyzerajú. Jednoducho povedané, máš pred sebou hovädzí steak, chutí to ako hovädzí steak, no je zdravší, pretože je v skutočnosti vyrobený z rastliny a má v sebe množstvo živín. 

 

Ka-shingove Horizons Ventures zároveň časť investovaných prostriedkov venovala firme Modern Meadow, ktorá taktiež vyrába zdravšie ekvivalenty mäsa. No samotný Modern Meadow nevyužíva na tento cieľ rastliny, preferuje radšej laboratórne podmienky. To už také sympatické nie je.

 

 

 

 

“Obe spoločnosti sa snažia priniesť kvalitné a chutné jedlo cez technológie, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a extrémne efektívne,” hovorí Solina Chau z Horizons Ventures.

 

Veľkou výhodou oboch startupov je ten, že ich investori absolútne nevnímajú ako konkurenciu, napriek ich spoločnému cieľu. Je to zrejme práve preto, aké odlišné postupy pri výrobe samotných produktov používajú.

 

 

Horizons Ventures a Khosla Ventures ďalej investovali svoje peniaze aj do Hampton Creek, spoločnosti, ktorá je zodpovedná za produkt s názvom Just Mayo. Tento startup má pre zmenu za cieľ nájsť ekvivalent pre všetky produkty, v ktorých sú použité vajcia. Využitie týchto startupov možno nepríde hneď a niekomu sa zrejme zdá zbytočné. Horizons Ventures však pri svojich investíciach myslel dlhodobo dopredu.

 

“Ak bude v roku 2050 globálna populácia na úrovni 9,6 miliard ľudí, zdrojov bude ubúdať a vtedy príde priestor pre spoločnosti, ako sú Impossible Foods a Modern Meadow,” hovorí Ms.Chau.

 

Dáva to zmysel? Dáva. Nahradím svoje pripravené steaky náhradou z laboratória? Nenahradím. V každom prípade sú to skvelé správy pre vegánsku komunitu a takisto pre budúcnosť ľudstva. A Bill opäť raz potvrdil, že peniaze nedá len tak hocikam.

 

zdroj: blogs.wsj.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK