Bill Gates riskuje miliardy dolárov na vývoj vakcíny. Vybuduje 7 nových centrier

  • To, či sa výskum podarí, vôbec nie je jasné
  • Gates tvrdí, že včasný finančný dar možno pohne veci správnym smerom
vakcina
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/TASR, AP
  • To, či sa výskum podarí, vôbec nie je jasné
  • Gates tvrdí, že včasný finančný dar možno pohne veci správnym smerom

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft chce venovať miliardy dolárov na budovanie fabrík, ktoré by mali pomôcť vyvinúť vakcínu proti novému koronavírusu. Informoval o tom technologický portál BGR. Tieto by mali byť základňou pre sedem potenciálnych vakcín.

Bude to strata peňazí?

Výskum a vývoj novej vakcíny, ktorá má zabrániť celosvetovému šíreniu pandémie spôsobenej novým koronavírusom by mal byť financovaný vo všetkých siedmych prípadoch. Bill Gates dúfa, že aspoň jeden pokus by mohol byť úspešný. Vyjadril sa tak vo štvrtok v rozhovore s Noahom Trevorom v relácii The Daily Show. Úspech však nemusí mať ani jeden. Gates však tvrdí, že nie peniaze sú v momentálnej situácii pre spoločnosť dôležité, ale čas. Preto je vývoj vakcíny absolútne akútny.

Vyjadril sa tak po tom, čo bolo trom inštitúciám odovzdaných 20 miliónov dolárov na prvotný výskum. Stalo sa tak poverenia nadácie Melindy a Billa Gatesových.

Včasná finančná pomoc môže rozhýbať veci,“ povedal Bill Gates v interpretácii britského denníka Daily Mail s tým, že aj keď bude nakoniec výsledok len na jednej z nich, financie pôjdu pre všetkých sedem nových výskumných ústavov.

Finančné dary, ktoré pribúdajú od rôznych ľudí po celom svete sú dôkazom toho, aké sú vakcína, lieky a iné zdravotnícke pomôcky pre ľudí na boj s diagnózou COVID-19 dôležité.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Amerika je na tom najhoršie

V Amerike má pandémia desivý scenár a uvedomujú si to aj Melinda a Bill Gates. K dnešnému dňu sa počet nových prípadov vyšplhal na číslo 336 851 a USA sa tak stalo krajinou s najväčším počtom nakazených. Denne pribúdajú stovky ďalších postihnutých a desiatky mŕtvych.

Svet tak bojuje s vírusom, ktorý doposiaľ zasiahol viac ako 1,2 milióna populácie. Kým Čína, ktorá bola epicentrom vzniku nového koronavírusu, sa z choroby a opatrení postupne zotavuje, ostatné zvyšné kontinenty čakajú na vrchol pandémie.

Jedným z kandidátov na účinnú vakcínu by mohla byť 100 rokov stará vakcína proti tuberkulóze, ktorá sa našla v tabakovej továrni. Teraz sa podľa slov portálu BGR snažia austrálski a holandskí vedci zistiť, či by nepomohla aspoň pri dočasnom posilnení imunity. Ak je táto pri diagnóze COVID-19 oslabená a človek popri tom trpí inými ochoreniami, môže mať vírus fatálny dopad.

Bill Gates nie je v oblasti vakcín žiadnym nováčikom. Už dávnejšie sa teoreticky venoval niektorým špecifickým pri historických ochoreniach. Mnohokrát sa nechal počuť, že existuje niekoľko opatrení, ktoré by mohli boj s vírusom zvrátiť.

Čítaj viac>> Bill Gates predstavil 3 opatrenia, ktoré by mali chorobu zvrátiť

 

Zdroje: bgr.com, dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech