Bill Gates úprimne o koronavíruse. Prezradil čoho sa najviac bojí a kedy pandémia ustúpi

  • Podľa Gatesa bude mať súčasná pandémia obrovský dopad na hospodárstvo
  • Nakoniec sa však situácia vráti do normálu
  • Pokles infekcie očakáva o niekoľko týždňov
wikimedia.org, unsplash.com
  • Podľa Gatesa bude mať súčasná pandémia obrovský dopad na hospodárstvo
  • Nakoniec sa však situácia vráti do normálu
  • Pokles infekcie očakáva o niekoľko týždňov

„Ak štát vykonal dobrú prácu pri testovaní a „odstavení z prevádzky“, malo by dôjsť k poklesu infekcie po 6 až 10 týždňoch,“ uviedol Bill Gates vo videu uverejnenom na Reddite, v ktorom odpovedal na otázky ľudí.

Zakladateľ Microsoftu uviedol, že sa najviac obáva toho, ako by pandémia koronavírusu ovplyvnila rozvojové krajiny, ktoré možno nebudú schopné vyrovnať ekonomický dopad krízy. Na otázku, čo môžu ľudia urobiť, aby pomohli, Gates povedal, že najlepšou metódou je zostať doma a dodržiavať karanténne požiadavky. „Je to nezvyčajná situácia, ale musíme zostať v pokoji,“ povedal Gates.

Bill Gates súčasný stav predpovedal pred 5-timi rokmi

Pred piatimi rokmi Bill Gates povedal, že svet môže byť napadnutý nebezpečnou epidémiou. Ako vidíme, mal žiaľ pravdu. Gates zdieľal svoje predpovede počas prejavu na TEDx . „Keď som bol dieťa, báli sme sa jadrovej vojny. Najväčším rizikom globálnej katastrofy je dnes vysoko nákazlivý vírus,” uviedol hlavný softvérový architekt a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft.

Gates počas prejavu povedal, že epidémia zabije viac ako 10 miliónov ľudí. Zdôraznil tiež, že krajiny investujú do „jadrového strachu,“ ale nie sú pripravené úspešne bojovať proti vysoko nákazlivým vírusom. Vizionár sa odvolával na príklad Eboly. Poukázal tiež na základné chyby a problémy, ktorým sa teraz môžeme vyhnúť. 

Nedostatočná príprava môže spôsobiť, že ďalšia epidémia bude oveľa nebezpečnejšia ako Ebola. Nabudúce možno nebudeme mať také šťastie. Musíme konať, pretože čas nie je na našej strane,” povedal.

Bill Gates predstaví domáci test na koronavírus

Bill Gates a jeho nadácia čoskoro ponúkne testovaciu súpravu, ktorá ti umožní otestovať sa na koronavírus aj v pohodlí domova. Test bude fungovať veľmi jednoducho. Stačí, ak si bežným spôsobom vyfúkaš nos tak, ako pri bežnej nádche. Vzorky následne pošleš na analýzu, výsledky by si mal dostať do 24 hodín.

„Jednou z najdôležitejších vecí je identifikácia ľudí, ktorí sú nosičmi vírusu, aby sa mohli izolovať a liečiť a následná identifikácia ich kontaktov s karanténou,“ hovorí Scott Dowell, zodpovedný za program v nadácii Billa a Melindy Gatesovej.

Čítaj viac: Bill Gates chce stopnúť vlnu epidémie. Predstaví domáci test na koronavírus

Zdroj: redddit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech