Blaha o vulgarizmoch na adresu Čaputovej: Nepočul som ich, vyhováral sa a potom ušiel. Poslanci reagujú

  • Ľuboš Blaha vraj nepočul, keď vyburcovaný dav na proteste kričal nadávky na adresu prezidentky
  • Startitup smeráka konfrontoval, či nejde o výhovorky
  • Parlament reaguje
Ľuboš Blaha
Startitup
  • Ľuboš Blaha vraj nepočul, keď vyburcovaný dav na proteste kričal nadávky na adresu prezidentky
  • Startitup smeráka konfrontoval, či nejde o výhovorky
  • Parlament reaguje

Aktualizované:

„Práve sme na výbore pre európske záležitosti jednohlasne prijali uznesenie, ktorým odsudzujeme podnecovanie davu k občianskej nevraživosti, urážkam, vulgarizmom, a to osobitne voči prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej,“ napísala na sociálnej sieti poslankyňa Vladimíra Marcinková.

„Vyzývame volených funkcionárov, ktorí sa takéhoto konania dopustili, aby prestali s povzbudzovaním hrubosti, nekultúrnosti a slovného násilia v spoločnosti. Každý politik má dve cesty, ktorými sa môže vydať. Jedna je cesta scitlivovania spoločnosti a kultivovania verejnej diskusie, druhá je cesta nenávisti. Garantujem vám, že tá druhá je ľahšia a aj jednoduchšia, ale nikomu nepomáha,“ dodala.

Pôvodný text:

Posledné dni rezonuje verejnosťou nedeľňajší protivládny protest v Nitre. Ten si vzal pod svoje krídla opozičný Smer-SD a samotný líder strany siahol po vulgarizmoch najhrubšieho zrna. 

Okrem nadávajúceho Roberta Fica sa na demonštrácii predviedol aj kráľ „ukričaných“ statusov Ľuboš Blaha. Ten tentokrát rozkričal vyburcovaný dav, ktorý adresoval hlave štátu odkaz, za ktorý by sa nehanbili ani štamgasti z krčmy štvrtej cenovej kategórie.

Startitup si Blahu odchytil počas zasadania parlamentu a konfrontoval ho s otázkami ohľadom vulgárnej demonštrácie.

protest SMER
zdroj: SIU

Nedeľná akcia mala byť pôvodne prvomájovým podujatím, no poľahky sa zvrtla na ostrú protivládnu „grilovačku“. Hlavnými hviezdami protestu boli známe tváre Smeru na čele s expremiérom Robertom Ficom. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá