Blaha si vyslúžil drsné slová od Korčoka: Nie je to šašo, nad ktorým treba mávnuť rukou, ale nebezpečný extrémista

  • Diplomat Ivan Korčok si tentokrát servítky pred ústa nebral
  • Poslanca Smeru Ľuboša Blahu označil za nebezpečného extrémistu a vyzval sociálno-demokratických poslancov, aby sa od neho dištancovali
  • Dôvodom je status Ľuboša Blahu o Bielorusku
  • Reakcia poslanca Blahu nenechala na seba dlho čakať
korčok blaha
Minister zahraničných vecí Ivan Korčok a poslanec Smeru Ľuboš Blaha, TASR/Jakub Kotian, Martin Baumann
  • Diplomat Ivan Korčok si tentokrát servítky pred ústa nebral
  • Poslanca Smeru Ľuboša Blahu označil za nebezpečného extrémistu a vyzval sociálno-demokratických poslancov, aby sa od neho dištancovali
  • Dôvodom je status Ľuboša Blahu o Bielorusku
  • Reakcia poslanca Blahu nenechala na seba dlho čakať

Ľuboš Blaha prekročil všetky červené čiary, myslí si minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Dôvodom je jeden zo statusov poslanaca Smeru, ktorý začína sugestívnou úvahou „Podporuje slovenská vláda štátny terorizmus?“.

Blaha píše, že v Bielorusku sa podarilo zmariť atentát na prezidenta Lukašenka. Zároveň hovorí, že atentátnici „vraj boli financovaní zo zahraničia“. Následne sa pýta, či do toho nebola zapletená aj slovenská vláda.

Všetci si pamätáme, ako minister zahraničných vecí Ivan Korčok veľkolepo prisľúbil, že pošle bieloruskej opozícii 700 tisíc eur. V čase, kedy neboli peniaze na štátnu pomoc pre živnostníkov, Slovensko otvorene financovalo prevrat v Bielorusku. Nehorázne a cynicky.(…) Kde máme záruky, že minister Korčok nefinancoval štátny terorizmus?“ pýta sa poslanec a neodpustil si poznámku, že slovenská vláda financuje mimovládky a to aj v zahraničí.

Ivan Korčok na to reagoval v stanovisku, ktoré zverejnila strana SaS na svojom Facebooku. 

BLAHA NIE JE LEN ŠAŠO, ALE AJ NEBEZPEČNÝ KONŠPIRÁTOR A EXTRÉMISTA 🤡❗️ Minister zahraničných vecí Ivan Korčok dnes…

Posted by Sloboda a Solidarita on Thursday, 6 May 2021

Považujem za prejav politického úpadku a hyenizmu, ak poslanec NR SR označí za podporu štátneho terorizmu našu slovenskú pomoc, ktorú poskytujeme bieloruským študentom, rodinám perzekvovaných osôb alebo novinárom vystaveným represáliam režimu Alexandra Lukašenka,“ uvádza Korčok.

Zároveň vyzval všetkých politických predstaviteľov v parlamente, ktorí sa hlásia k hodnotám európskej sociálnej demokracie, aby sa dôrazne dištancovali od poslanca Smeru-SD.

Poslanec Blaha opäť raz prekročil všetky červené čiary v politickej komunikácii, kladiem však verejne otázku, či neexistujú aj právne mantinely, ktoré musia rešpektovať aj politici. Pán poslanec Blaha je nebezpečný politik, a preto nestačí nad ním mávnuť rukou, že to je šašo, ktorého si netreba všímať. Veci treba pomenovávať pravým menom,“ uvádza Korčok.

Blaha vracia úder

Na stanovisko ministra zahraničných vecí už zareagoval aj samotný poslanec Blaha. Pomerne veľký priestor venoval „grobianskému“ slovníku ministra. Dožaduje sa však dôkazov o financovaní bieloruskej opozície vládou, lebo podľa jeho informácií malo na tento účel ísť až štvrť milióna eur.

Ja vás nebudem urážať, že ste šašo, ani Vás nebudem nijako inak osočovať. Vážený pán minister, mám vážne výhrady k tomu, ako ste zruinovali naše priateľské vzťahy s Ruskou federáciou a ako slepo slúžite americkým záujmom. Ale moja kritika je vecná a politická a Vaše urážky považujem za prejav Vašej nezrelosti a neschopnosti argumentovať,napísal

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech