Bloomberg minul v kampani takmer 700 miliónov dolárov, no nakoniec sa vzdal. Koho podporil?

  • Michael Bloomberg včera ukončil svoje snahy o získanie nominácie do prezidentských volieb
  • Stalo sa tak po tom, ako dosiahol slabý výsledok počas volebného Super utorku
BeFunky-collage-7
TASR
  • Michael Bloomberg včera ukončil svoje snahy o získanie nominácie do prezidentských volieb
  • Stalo sa tak po tom, ako dosiahol slabý výsledok počas volebného Super utorku

Michael Bloomberg včera ukončil svoje snahy o získanie nominácie do prezidentských volieb. Stalo sa tak po tom, ako dosiahol slabý výsledok počas volebného Super utorku, informuje SITA.

„Pred troma mesiacmi som sa zapojil do prezidentského súboja, aby som porazil Donalda Trumpa. Dnes zo súboja odchádzam z rovnakého dôvodu,“ uviedol Bloomberg v stanovisku.

Americký miliardár prednedávnom vyhlásil, že je pripravený minúť všetok svoj majetok, len aby vyhral americké voľby a porazil tak súčasného prezidenta Donalda Trumpa.

Čítaj viac TU>>Bloomberg: Miniem aj všetky svoje peniaze na zbavenie sa Trumpa

Podľa rebríčka najbohatších ľudí sveta za rok 2019, ktorý realizoval Forbes, sa Bloomberg umiestnil na 9. mieste, kedy bol jeho majetok vyčíslený na 55,5 miliárd dolárov. Súčasný prezident Donald Trump sa s majetkom 3,1 miliardy dolárov umiestnil až na 715. mieste.

Stovky miliónov dolárov

Bývalý starosta New Yorku na predvolebnú kampaň minul viac než 500 miliónov dolárov z vlastných prostriedkov, aby sa stal nominantom Demokratickej strany. Podľa amerického portálu Bloomberg sa suma vyšplhala až na 687 miliónov dolárov. Po svojom odstúpení tak plánuje podporiť Joea Bidena, ktorý má podľa mnohých najväčšiu šancu poraziť súčasného prezidenta Donalda Trumpa.

Z 15 štátov a území, ktoré hlasovali v utorok, zvíťazil miliardár Bloomberg len v Americkej Samoe. Joe Biden bodoval zatiaľ v deviatich štátoch. Bernie Sanders si podľa všetého zaistil víťazstvo v Kalifornii – čo sa považuje za najvýznamnejšie víťazstvo – ako aj v troch ďalších štátoch.

Konečný víťaz demokratických primárok bude čeliť súčasnému republikánskemu šéfovi Bieleho domu Donaldovi Trumpovi. Prezidentské voľby v USA sú naplánované na november.

Zdroje: SITA, bloomberg.com, forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK