Boj o dovolenkárov začal, pri mori v Grécku vieš byť za pár šupov. Cestovky sa snažia získať zákazníkov

  • Hranice sa otvárajú a s nimi aj možnosti na letné radosti v podobe dovoleniek
  • Tieto cestovné kancelárie spúšťajú ceny zájazdov na minimum
pjimage(38)
Facebook/Firo-tour SK, Facebook/Kartago tour a. s.
  • Hranice sa otvárajú a s nimi aj možnosti na letné radosti v podobe dovoleniek
  • Tieto cestovné kancelárie spúšťajú ceny zájazdov na minimum

Časy koronakrízy sú, aspoň na Slovensku a už postupne aj v EÚ, pomaly minulosťou, a okrem nepríjemných spomienok sa život pre mnohých ľudí vrátil do normálu. Otvorili sa hranice a s nimi aj možnosti užiť si letnú dovolenku pri mori. Chorvátsko, Bulharsko či Grécko. Do týchto krajín môžeš už nielen slobodne vycestovať, no dostaneš sa tam aj za pomerne malý peniaz.

Bratislavské letisko na svojom facebookovom profile zverejnilo k 10. dňu v tomto mesiaci oznámenie o obnovení letov od viacerých leteckých spoločností pre spomínané krajiny: Premiér Igor Matovič dnes oznámil úplné otvorenie hraníc Slovenska s ďalšími 16 krajinami. Otvorením hraníc by mala byť umožnená aj medzinárodná doprava, vrátane leteckej dopravy.

V júli ťa už budú Wizz Air, Ryaniar a Cyprus Airways sprevádzať do destinácií Rodos, Korfu, Burgas, Pafos, Malta či Solún a omnoho viac.

🇸🇰Otvorenie hraníc Slovenska s Bulharskom, Gréckom a Cyprom a umožnenie letov 🇸🇰Premiér Igor Matovič dnes oznámil…

Gepostet von Letisko Bratislava / Airport Bratislava am Dienstag, 9. Juni 2020

 

„Rovnako ako ostatné krajiny, pristupujeme k otváraniu hraníc. V predchádzajúcich mesiacoch sme ukázali, že dokážeme byť počas pandémie ochorenia COVID-19 zodpovední voči sebe a svojmu okoliu. Treba mať na pamäti, že hoci je epidemiologická situácia na Slovensku aktuálne stabilná, ochorenie sa môže zavliecť na Slovensko zo zahraničia ako importovaná nákaza,“ informuje ÚVZ SR.

„Máme viac informácií, všetky zložky štátu vedia, čo majú robiť. Máme pripravené nemocnice, lôžka, testy, laboratóriá, zabezpečenie ochrannými prostriedkami je dostatočné. Takisto ľudia sú lepšie informovaní a vedia, čo majú robiť,“ dopĺňa hlavný hygienik.

Za toľko neprežiješ ani na Slovensku

Cestovné kancelárie na svojich portáloch uvádzajú až neuveriteľne nízke ceny zájazdov. Niektoré z nich hraničia so sumou, za ktorú je možné zakúpiť si dovolenku na Slovensku. Samozrejme, záleží na destinácii a forme zájazdu, stravovaní, doprave a pod.

Pri porovnaní niektorých cien zájazdov na Slovensku od cestovnej kancelárie Satur sa skutočne ceny líšili len minimálne. Grand Hotel Jasná ti otvorí svoje brány za 198 eur na tri noci, čím značne prevyšuje sumu za prímorské destinácie.

zdroj: Kartago tours a. s.

Kvalita ubytovania v Grand Hoteli sa však od ponúkaných prímorských líši, a preto sme vytvorili ešte jedno porovnanie. V Banskej Štiavnici nájdeš ubytovanie porovnateľné s tým zo zájazdov za 29 až 70 eur na noc, čo v prepočte na 7 dní tvorí sumu, za ktorú sa dostaneš pohodlne do Chorvátska či Bulharska.

Kartago tours vedie

Burgas od 119 eur pre dve osoby. Ak si práve lámeš hlavu nad dĺžkou pobytu za túto nízku sumu, možno ostaneš prekvapený. 7 nocí, a teda 8 dní, sa budeš môcť vyvaľovať na pláži o objavovať zákutia Slnečného pobrežia v Bulharsku. Dokonca je v tejto sume zahrnutá aj polpenzia.

Kréta od 119 eur pre dve osoby. Dĺžka pobytu je taktiež 8 dní, a napriek tomu, že sa v tejto sume nenachádza strava, pravdepodobne rád minieš nejaké euro na dobré lokálne jedlo. All inclusive Turecká riviéra od 179 eur pre dve osoby. Zdá sa ako sen? Nie je to tak.

Už koncom augusta ťa mesto Antalya vrelo privíta, zrelaxuje a pohostí.  Doprava je vo všetkých troch prípadoch letecká z Bratislavy alebo Košíc. Kancelária ponúka viacero termínov s rôznym miestom odletu a príletu.

Ak by prišla druhá vlna koronavírusu, sme pripravení. K prísnym opatreniam sa už nevrátime, hovorí hlavný hygienik

Alica Šipošová za Kartago tours objasňuje, že celková ponuka pre toto leto je v procese tvorby: „Už teraz zaznamenávame zvýšený záujem o pobyty v obľúbených dovolenkových destináciách, najmä v Grécku a Bulharsku. Momentálne sme v štádiu prerábania ponuky na letnú sezónu 2020. Ponuka zájazdov z hľadiska kapacity i destinácií bude značne obmedzená, s čím súvisí aj predpoklad rýchlejšieho obsadenia.“ 

Zákazníkov k cestovaniu po koronakríze motivujú atraktívnou ponukou zájazdov so zachovaním variability dĺžky pobytu: „Taktiež zachovaním odletových letísk na Bratislavu aj Košice a samozrejme atraktívnymi cenami ponúkaných dovolenkových destinácií, kde klientom, ktorí mali zakúpený pôvodný zájazd, garantujeme rovnakú cenu pri zachovaní rovnakého rozsahu služieb.“

zdroj: Facebook/Firo-tour SK

Satur mu tvorí konkurenciu, aj keď chabú

Za oddych na chorvátskej Makarskej riviére si zaplatíš od 118 eur/7 nocí pre dvoch. Avšak bez stravy a s dopravou buď individuálnou, alebo autobusom.

Bulharský Burgas navštíviš za 349 eur, v cene sú zahrnuté raňajky a letecká doprava, čím sa vyhneš úmornej ceste v autobuse plnom ľudí. Oproti ponuke Kartago tours tak Satur v tejto destinácii môže len ťažko konkurovať. Obdobne je na tom s Krétou za 456 eur na 7 nocí bez stravy.

zdroj: Unsplash/Anton Nikolov

Firotour cenovo zaostáva

Napriek tomu, že nie je momentálne možné konkurovať CK Kartago tours, najlacnejšie last minute zájazdy do Grécka a Turecka sa vo Firotour pohybujú okolo sumy 400 eur. Táto cestovná kancelária, bohužiaľ, s lacnejšími zájazdmi pre leto 2020 veľmi nepočíta.

Podľa Hany Ivanovej z Firotour je ešte momentálne priskoro hodnotiť záujem o zájazdy, nakoľko boli opatrenia uvoľnené len 10. júna.

zdroj: Unsplash/engin akyurt

Celosvetová situácia ale značne narušila ich fungovanie: „Toto leto príde, vzhľadom na situáciu s koronavírusom, k výraznej redukcii lietadiel, a namiesto 5 lietadiel sa počíta momentálne na slovenský trh s jedným lietadlom. S  last minute ponukami sa veľmi nepočíta. Na lety, ktoré budú prevádzkované, budú presunutí klienti, ktorí chcú tento rok cestovať a veríme, že týmito klientmi sa naplní celková naša kapacita.“  

Napriek tomu majú rokmi vybudovaný dostatočný počet zákazníkov, ktorí im dôverujú.

„Spokojnosť klientov bola vždy na prvom mieste, o čom svedčí aj menej ako 1% reklamácií na nami poskytnuté služby. Dôvera zákazníkov sa získava veľmi ťažko, veľmi ľahko ju však dokážete stratiť. My však veríme, že našim prístupom klientom dokazujeme, že sú pre nás najdôležitejší, neustále cítime podporu našich klientov, za čo im veľmi pekne aj touto cestou ďakujeme.“

Zdroje: Kartago, Firotour, Satur, ÚVZ SR, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech