Bojnický zámok, Spišký hrad či Faerské ostrovy už môžeš navštíviť online úplne zadarmo

  • Slovenské národné múzeum, ktoré okrem iného zastrešujú aj naše hrady či zámky, sa rozhodlo spístupniť mnohé naše kultúrne pamiatky aj počas koronakrízy
  • Aj napriek tomu, že expozície a výstavy zostávajú uzavreté na dobu neurčitú, kultúrne vyžiť sa môžeš aj online
Foto: SNM
  • Slovenské národné múzeum, ktoré okrem iného zastrešujú aj naše hrady či zámky, sa rozhodlo spístupniť mnohé naše kultúrne pamiatky aj počas koronakrízy
  • Aj napriek tomu, že expozície a výstavy zostávajú uzavreté na dobu neurčitú, kultúrne vyžiť sa môžeš aj online

Z pohodlia domova tak môžeš navštíviť aj obľúbenú národnú kultúrnu pamiatku Bojnický zámok. Preskúmať ho môžeš z vtáčej perspektívy, no nahliadnuť môžeš aj na nádvorie.

Zatvorený je v týchto dňoch aj Spišský hrad, no aj tento klenot východného Slovenska si môžeš prezrieť aspoň virtuálne. Absolvovať môžeš aj virtuálnu prehliadku mauzólea grófa Dionýza Andrássyho a jeho manželky Františky v Krásnohorskom Podhradí. 

zdroj: SNM

V neposlednom rade treba spomenúť, že do online prostredia sa presunula aj Slovenská národná galéria, Východoslovenská galéria v Košiciach,  Slovenské národné múzeum či bratislavská Nedbalka.

ČÍTAJ TIEŽ >> Čítaj viac: Choď do Londýna, New Yorku alebo len sem, do Nedbalky, samozrejme online. Seď doma a užívaj si umenie

Ak patrí skôr medzi fanúšikov cestovania, než umenia, určite oceníš ponuku Faerských ostrovov. Aj Faerské ostrovy patriace k Dánsku ponúkajú počas koronavírusovej pandémie možnosť zoznamovať sa so svojím prírodným bohatstvom prostredníctvom virtuálnej prehliadky.

Bezplatne a v reálnom čase cez počítač alebo mobil môžeš podniknúť výlety „po vlastných“, ale taktiež na koni či na člne. Každý virtuálny turista môže ovládať smer prechádzky pomocou ovládacích prvkov na obrazovke. Od 20. apríla sa na týchto virtuálnych prehliadkach zúčastnilo 20 000-40 000 ľudí.

Súostrovie pôvodne plánovalo uzavrieť svoje najznámejšie turistické atrakcie 18. a 19. apríla. Počas tých dvoch dní mali skupiny dobrovoľníkov vyzbierať odpadky. Túto akciu však úrady z dôvodu pandémie presunuli na september.

Súostrovie pozostávajúce z 18 ostrovov je známe svojimi vysokými útesmi, vodopádmi a výhľadmi. Žije tam približne 50 000 obyvateľov. V roku 2018 navštívilo Faerské ostrovy okolo 110 000 turistov, pričom ich počet sa za posledných päť rokov každoročne zvyšuje o desať percent.

Počas karantény môžeš zažiť aj plavbu loďou. Virtuálna plavba po jazere Loch Ness, známe vďaka mystickej príšere, sa nachádza v krásnych škótskych vysočinách. Za zmienku určite stojí aj návšteva monumentálnych, no najmä najstarších slnečných hodín Stonehange.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK